Division Intermedia
Paraguay
FIXTURES
26 Apr
14:15
Deportivo Santani
Fernando de la Mora
27 Apr
07:00
12 de Junio
Sportivo San Lorenzo
27 Apr
07:00
Pastoreo FC
Atletico Colegiales
28 Apr
07:00
CD Recoleta
Resistencia
28 Apr
07:00
Club Martin Ledesma
Encarnacion FC
29 Apr
14:15
Guairena
3 de Febrero
29 Apr
16:30
Atletico Tembetary
Independiente CG
03 May
14:15
Sportivo San Lorenzo
Atletico Tembetary
03 May
16:30
3 de Febrero
Pastoreo FC
04 May
07:00
Fernando de la Mora
Club Martin Ledesma
04 May
07:00
Rubio Nu
Deportivo Santani
05 May
07:00
Atletico Colegiales
12 de Junio
05 May
07:00
Independiente CG
CD Recoleta
06 May
14:15
Resistencia
Club Sportivo Carapegua
06 May
16:30
Encarnacion FC
Guairena
10 May
14:15
Guairena
Club Martin Ledesma
10 May
16:30
Rubio Nu
Fernando de la Mora
11 May
07:00
CD Recoleta
Sportivo San Lorenzo
11 May
07:00
Pastoreo FC
Encarnacion FC
12 May
07:00
12 de Junio
3 de Febrero
12 May
07:00
Club Sportivo Carapegua
Independiente CG
13 May
14:15
Deportivo Santani
Resistencia
13 May
16:30
Atletico Tembetary
Atletico Colegiales
RESULTS
26 Apr
FT
Club Sportivo Carapegua
1
Rubio Nu
1
22 Apr
FT
Deportivo Santani
0
Club Sportivo Carapegua
1
22 Apr
FT
Sportivo San Lorenzo
3
Pastoreo FC
1
21 Apr
FT
Fernando de la Mora
1
Encarnacion FC
0
21 Apr
FT
Independiente CG
1
12 de Junio
0
20 Apr
FT
Atletico Colegiales
0
Guairena
1
20 Apr
FT
Resistencia
0
Atletico Tembetary
2
19 Apr
FT
3 de Febrero
1
Club Martin Ledesma
1
19 Apr
FT
Rubio Nu
2
CD Recoleta
2
15 Apr
FT
Atletico Tembetary
1
Rubio Nu
0
15 Apr
FT
CD Recoleta
6
Deportivo Santani
0
14 Apr
FT
12 de Junio
1
Resistencia
3
14 Apr
FT
Pastoreo FC
2
Independiente CG
1
13 Apr
FT
Club Martin Ledesma
2
Atletico Colegiales
0
13 Apr
FT
Club Sportivo Carapegua
1
Fernando de la Mora
0
12 Apr
FT
Guairena
0
Sportivo San Lorenzo
0
12 Apr
FT
Encarnacion FC
0
3 de Febrero
0
08 Apr
FT
Resistencia
3
Pastoreo FC
2
08 Apr
FT
Independiente CG
2
Guairena
2
07 Apr
FT
Club Sportivo Carapegua
1
CD Recoleta
2
07 Apr
FT
Rubio Nu
1
12 de Junio
2
06 Apr
FT
Atletico Colegiales
1
Encarnacion FC
2
06 Apr
FT
Fernando de la Mora
2
3 de Febrero
1
05 Apr
FT
Deportivo Santani
1
Atletico Tembetary
0
05 Apr
FT
Sportivo San Lorenzo
2
Club Martin Ledesma
1
results
05 Apr
FT
Sportivo San Lorenzo
2
Club Martin Ledesma
1
05 Apr
FT
Deportivo Santani
1
Atletico Tembetary
0
06 Apr
FT
Atletico Colegiales
1
Encarnacion FC
2
06 Apr
FT
Fernando de la Mora
2
3 de Febrero
1
07 Apr
FT
Club Sportivo Carapegua
1
CD Recoleta
2
07 Apr
FT
Rubio Nu
1
12 de Junio
2
08 Apr
FT
Independiente CG
2
Guairena
2
08 Apr
FT
Resistencia
3
Pastoreo FC
2
12 Apr
FT
Encarnacion FC
0
3 de Febrero
0
12 Apr
FT
Guairena
0
Sportivo San Lorenzo
0
13 Apr
FT
Club Martin Ledesma
2
Atletico Colegiales
0
13 Apr
FT
Club Sportivo Carapegua
1
Fernando de la Mora
0
14 Apr
FT
12 de Junio
1
Resistencia
3
14 Apr
FT
Pastoreo FC
2
Independiente CG
1
15 Apr
FT
CD Recoleta
6
Deportivo Santani
0
15 Apr
FT
Atletico Tembetary
1
Rubio Nu
0
19 Apr
FT
Rubio Nu
2
CD Recoleta
2
19 Apr
FT
3 de Febrero
1
Club Martin Ledesma
1
20 Apr
FT
Atletico Colegiales
0
Guairena
1
20 Apr
FT
Resistencia
0
Atletico Tembetary
2
21 Apr
FT
Fernando de la Mora
1
Encarnacion FC
0
21 Apr
FT
Independiente CG
1
12 de Junio
0
22 Apr
FT
Sportivo San Lorenzo
3
Pastoreo FC
1
22 Apr
FT
Deportivo Santani
0
Club Sportivo Carapegua
1
26 Apr
FT
Club Sportivo Carapegua
1
Rubio Nu
1
#
Team
P
W
D
L
F
A
GD
PTS
1
CD Recoleta
3
2
1
0
10
3
7
7
2
Sportivo San Lorenzo
3
2
1
0
5
2
3
7
3
Club Sportivo Carapegua
4
2
1
1
4
3
1
7
4
Atletico Tembetary
3
2
0
1
3
1
2
6
5
Resistencia
3
2
0
1
6
5
1
6
6
Fernando de la Mora
3
2
0
1
3
2
1
6
7
Guairena
3
1
2
0
3
2
1
5
8
Club Martin Ledesma
3
1
1
1
4
3
1
4
9
Independiente CG
3
1
1
1
4
4
0
4
10
Encarnacion FC
3
1
1
1
2
2
0
4
11
Pastoreo FC
3
1
0
2
5
7
-2
3
12
12 de Junio
3
1
0
2
3
5
-2
3
13
Deportivo Santani
3
1
0
2
1
7
-6
3
14
3 de Febrero
3
0
2
1
2
3
-1
2
15
Rubio Nu
4
0
2
2
4
6
-2
2
16
Atletico Colegiales
3
0
0
3
1
5
-4
0
- Next stage
- Qualification to Europa League Final Stage