FIXTURES

RESULTS

03 Dec FT
CF Sparta Selemet
0
CS Petrocub
7
03 Dec FT
FC Floresti
1
FC Milsami Orhei
0
03 Dec FT
FC Zaria Balti
3
FC Sheriff
1
03 Dec FT
Zimbru
1
Dacia-2 Buiucani
2
27 Nov FT
Dacia-2 Buiucani
2
FC Floresti
1
25 Nov FT
CS Petrocub
3
FC Zaria Balti
0
25 Nov FT
FC Sheriff
2
Zimbru
0
25 Nov FT
FC Milsami Orhei
3
CF Sparta Selemet
1
12 Nov FT
FC Floresti
0
FC Sheriff
4
11 Nov FT
FC Milsami Orhei
3
Dacia-2 Buiucani
0
11 Nov FT
CF Sparta Selemet
1
FC Zaria Balti
5
10 Nov FT
Zimbru
1
CS Petrocub
1
05 Nov FT
FC Sheriff
2
FC Milsami Orhei
1
05 Nov FT
FC Zaria Balti
0
Zimbru
1
04 Nov FT
CS Petrocub
6
FC Floresti
0
04 Nov FT
Dacia-2 Buiucani
1
CF Sparta Selemet
1
29 Oct FT
Dacia-2 Buiucani
0
FC Sheriff
4
29 Oct FT
FC Floresti
2
FC Zaria Balti
3
28 Oct FT
FC Milsami Orhei
1
CS Petrocub
1
28 Oct FT
CF Sparta Selemet
0
Zimbru
1
22 Oct FT
CS Petrocub
0
Dacia-2 Buiucani
0
21 Oct FT
FC Zaria Balti
3
FC Milsami Orhei
0
21 Oct FT
FC Sheriff
4
CF Sparta Selemet
0
21 Oct FT
Zimbru
3
FC Floresti
1
08 Oct FT
FC Sheriff
0
CS Petrocub
0
08 Oct FT
CF Sparta Selemet
1
FC Floresti
3
07 Oct FT
FC Milsami Orhei
1
Zimbru
0
07 Oct FT
Dacia-2 Buiucani
1
FC Zaria Balti
5
01 Oct FT
FC Milsami Orhei
2
FC Floresti
1
01 Oct FT
Dacia-2 Buiucani
1
Zimbru
3
30 Sep FT
FC Sheriff
4
FC Zaria Balti
0
30 Sep FT
CS Petrocub
3
CF Sparta Selemet
2
24 Sep FT
Zimbru
0
FC Sheriff
1
24 Sep FT
CF Sparta Selemet
1
FC Milsami Orhei
2
23 Sep FT
FC Zaria Balti
0
CS Petrocub
4
23 Sep FT
FC Floresti
2
Dacia-2 Buiucani
2
17 Sep FT
FC Zaria Balti
1
CF Sparta Selemet
1
16 Sep FT
CS Petrocub
0
Zimbru
2
16 Sep FT
Dacia-2 Buiucani
1
FC Milsami Orhei
2
16 Sep FT
FC Sheriff
5
FC Floresti
1
27 Aug FT
FC Milsami Orhei
2
FC Sheriff
0
27 Aug FT
FC Floresti
0
CS Petrocub
1
26 Aug FT
Zimbru
1
FC Zaria Balti
0
26 Aug FT
CF Sparta Selemet
1
Dacia-2 Buiucani
4
20 Aug FT
FC Sheriff
5
Dacia-2 Buiucani
0
20 Aug FT
FC Zaria Balti
2
FC Floresti
1
19 Aug FT
CS Petrocub
2
FC Milsami Orhei
0
19 Aug FT
Zimbru
2
CF Sparta Selemet
0
13 Aug FT
CF Sparta Selemet
0
FC Sheriff
2
13 Aug FT
Dacia-2 Buiucani
0
CS Petrocub
1
12 Aug FT
FC Milsami Orhei
2
FC Zaria Balti
1
12 Aug FT
FC Floresti
1
Zimbru
2
06 Aug FT
CS Petrocub
0
FC Sheriff
1
06 Aug FT
Zimbru
0
FC Milsami Orhei
1
05 Aug FT
FC Zaria Balti
3
Dacia-2 Buiucani
0
05 Aug FT
FC Floresti
4
CF Sparta Selemet
0

results

05 Aug FT
FC Floresti
4
CF Sparta Selemet
0
05 Aug FT
FC Zaria Balti
3
Dacia-2 Buiucani
0
06 Aug FT
Zimbru
0
FC Milsami Orhei
1
06 Aug FT
CS Petrocub
0
FC Sheriff
1
12 Aug FT
FC Floresti
1
Zimbru
2
12 Aug FT
FC Milsami Orhei
2
FC Zaria Balti
1
13 Aug FT
CF Sparta Selemet
0
FC Sheriff
2
13 Aug FT
Dacia-2 Buiucani
0
CS Petrocub
1
19 Aug FT
Zimbru
2
CF Sparta Selemet
0
19 Aug FT
CS Petrocub
2
FC Milsami Orhei
0
20 Aug FT
FC Zaria Balti
2
FC Floresti
1
20 Aug FT
FC Sheriff
5
Dacia-2 Buiucani
0
26 Aug FT
CF Sparta Selemet
1
Dacia-2 Buiucani
4
26 Aug FT
Zimbru
1
FC Zaria Balti
0
27 Aug FT
FC Floresti
0
CS Petrocub
1
27 Aug FT
FC Milsami Orhei
2
FC Sheriff
0
16 Sep FT
Dacia-2 Buiucani
1
FC Milsami Orhei
2
16 Sep FT
FC Sheriff
5
FC Floresti
1
16 Sep FT
CS Petrocub
0
Zimbru
2
17 Sep FT
FC Zaria Balti
1
CF Sparta Selemet
1
23 Sep FT
FC Floresti
2
Dacia-2 Buiucani
2
23 Sep FT
FC Zaria Balti
0
CS Petrocub
4
24 Sep FT
CF Sparta Selemet
1
FC Milsami Orhei
2
24 Sep FT
Zimbru
0
FC Sheriff
1
30 Sep FT
CS Petrocub
3
CF Sparta Selemet
2
30 Sep FT
FC Sheriff
4
FC Zaria Balti
0
01 Oct FT
Dacia-2 Buiucani
1
Zimbru
3
01 Oct FT
FC Milsami Orhei
2
FC Floresti
1
07 Oct FT
Dacia-2 Buiucani
1
FC Zaria Balti
5
07 Oct FT
FC Milsami Orhei
1
Zimbru
0
08 Oct FT
CF Sparta Selemet
1
FC Floresti
3
08 Oct FT
FC Sheriff
0
CS Petrocub
0
21 Oct FT
FC Sheriff
4
CF Sparta Selemet
0
21 Oct FT
Zimbru
3
FC Floresti
1
21 Oct FT
FC Zaria Balti
3
FC Milsami Orhei
0
22 Oct FT
CS Petrocub
0
Dacia-2 Buiucani
0
28 Oct FT
CF Sparta Selemet
0
Zimbru
1
28 Oct FT
FC Milsami Orhei
1
CS Petrocub
1
29 Oct FT
Dacia-2 Buiucani
0
FC Sheriff
4
29 Oct FT
FC Floresti
2
FC Zaria Balti
3
04 Nov FT
Dacia-2 Buiucani
1
CF Sparta Selemet
1
04 Nov FT
CS Petrocub
6
FC Floresti
0
05 Nov FT
FC Zaria Balti
0
Zimbru
1
05 Nov FT
FC Sheriff
2
FC Milsami Orhei
1
10 Nov FT
Zimbru
1
CS Petrocub
1
11 Nov FT
CF Sparta Selemet
1
FC Zaria Balti
5
11 Nov FT
FC Milsami Orhei
3
Dacia-2 Buiucani
0
12 Nov FT
FC Floresti
0
FC Sheriff
4
25 Nov FT
FC Milsami Orhei
3
CF Sparta Selemet
1
25 Nov FT
FC Sheriff
2
Zimbru
0
25 Nov FT
CS Petrocub
3
FC Zaria Balti
0
27 Nov FT
Dacia-2 Buiucani
2
FC Floresti
1
03 Dec FT
CF Sparta Selemet
0
CS Petrocub
7
03 Dec FT
FC Floresti
1
FC Milsami Orhei
0
03 Dec FT
FC Zaria Balti
3
FC Sheriff
1
03 Dec FT
Zimbru
1
Dacia-2 Buiucani
2
#
Team
P
W
D
L
F
A
GD
PTS
1
FC Sheriff
14
11
1
2
35
7
28
34
2
CS Petrocub
14
8
4
2
29
7
22
28
3
FC Milsami Orhei
14
9
1
4
20
14
6
28
4
Zimbru
14
8
1
5
17
11
6
25
5
FC Zaria Balti
14
7
1
6
26
22
4
22
6
Dacia-2 Buiucani
14
3
3
8
14
32
-18
12
7
FC Floresti
14
3
1
10
18
33
-15
10
8
CF Sparta Selemet
14
0
2
12
9
42
-33
2
  • Next stage
  • Qualification to Europa League Final Stage

Moldova - National Division - Oddsbook