FIXTURES

RESULTS

15 Jun FT
B 1908
2
Greve
2
15 Jun FT
Ledoeje-Smoerum Fodbold
5
Herlev
0
15 Jun FT
Ringsted
2
Naestved II
1
15 Jun FT
Slagelse
2
AB Taarnby
2
15 Jun FT
VB 1968
3
KFUM Roskilde
0
08 Jun FT
AB Taarnby
2
VB 1968
1
08 Jun FT
Herlev
2
Ringsted
2
08 Jun FT
KFUM Roskilde
1
Ledoeje-Smoerum Fodbold
3
08 Jun FT
Greve
5
Slagelse
2
07 Jun FT
Naestved II
1
B 1908
1
01 Jun FT
Ringsted
0
KFUM Roskilde
3
01 Jun FT
B 1908
4
Herlev
1
01 Jun FT
Ledoeje-Smoerum Fodbold
1
AB Taarnby
2
31 May FT
Slagelse
2
Naestved II
1
31 May FT
VB 1968
2
Greve
1
25 May FT
AB Taarnby
2
Ringsted
0
25 May FT
Greve
0
Ledoeje-Smoerum Fodbold
3
25 May FT
Herlev
2
Slagelse
3
25 May FT
KFUM Roskilde
3
B 1908
3
24 May FT
Naestved II
5
VB 1968
0
18 May FT
B 1908
0
AB Taarnby
0
18 May FT
Ledoeje-Smoerum Fodbold
2
Naestved II
1
18 May FT
Ringsted
3
Greve
0
17 May FT
Slagelse
3
KFUM Roskilde
0
17 May FT
VB 1968
0
Herlev
1
11 May FT
AB Taarnby
1
Slagelse
1
11 May FT
Herlev
3
Ledoeje-Smoerum Fodbold
1
11 May FT
Naestved II
2
Ringsted
1
11 May FT
KFUM Roskilde
2
VB 1968
2
11 May FT
Greve
4
B 1908
5
08 May FT
AB Taarnby
3
B 1908
1
04 May FT
Slagelse
2
Greve
4
04 May FT
Ledoeje-Smoerum Fodbold
0
KFUM Roskilde
0
04 May FT
Ringsted
2
Herlev
0
03 May FT
B 1908
4
Naestved II
4
03 May FT
VB 1968
1
AB Taarnby
0
27 Apr FT
Greve
3
VB 1968
2
27 Apr FT
Herlev
1
B 1908
3
27 Apr FT
Naestved II
0
Slagelse
2
27 Apr FT
KFUM Roskilde
2
Ringsted
0
24 Apr FT
AB Taarnby
1
Ledoeje-Smoerum Fodbold
3
21 Apr FT
Ledoeje-Smoerum Fodbold
2
Greve
2
20 Apr FT
B 1908
2
KFUM Roskilde
1
20 Apr FT
Ringsted
2
AB Taarnby
0
19 Apr FT
Slagelse
0
Herlev
1
19 Apr FT
VB 1968
2
Naestved II
6
13 Apr FT
Greve
4
Ringsted
2
13 Apr FT
Herlev
3
VB 1968
0
13 Apr FT
Naestved II
0
Ledoeje-Smoerum Fodbold
2
13 Apr FT
KFUM Roskilde
3
Slagelse
2

results

13 Apr FT
KFUM Roskilde
3
Slagelse
2
13 Apr FT
Greve
4
Ringsted
2
13 Apr FT
Herlev
3
VB 1968
0
13 Apr FT
Naestved II
0
Ledoeje-Smoerum Fodbold
2
19 Apr FT
VB 1968
2
Naestved II
6
19 Apr FT
Slagelse
0
Herlev
1
20 Apr FT
B 1908
2
KFUM Roskilde
1
20 Apr FT
Ringsted
2
AB Taarnby
0
21 Apr FT
Ledoeje-Smoerum Fodbold
2
Greve
2
24 Apr FT
AB Taarnby
1
Ledoeje-Smoerum Fodbold
3
27 Apr FT
KFUM Roskilde
2
Ringsted
0
27 Apr FT
Greve
3
VB 1968
2
27 Apr FT
Herlev
1
B 1908
3
27 Apr FT
Naestved II
0
Slagelse
2
03 May FT
B 1908
4
Naestved II
4
03 May FT
VB 1968
1
AB Taarnby
0
04 May FT
Ledoeje-Smoerum Fodbold
0
KFUM Roskilde
0
04 May FT
Ringsted
2
Herlev
0
04 May FT
Slagelse
2
Greve
4
08 May FT
AB Taarnby
3
B 1908
1
11 May FT
Greve
4
B 1908
5
11 May FT
KFUM Roskilde
2
VB 1968
2
11 May FT
AB Taarnby
1
Slagelse
1
11 May FT
Herlev
3
Ledoeje-Smoerum Fodbold
1
11 May FT
Naestved II
2
Ringsted
1
17 May FT
Slagelse
3
KFUM Roskilde
0
17 May FT
VB 1968
0
Herlev
1
18 May FT
B 1908
0
AB Taarnby
0
18 May FT
Ledoeje-Smoerum Fodbold
2
Naestved II
1
18 May FT
Ringsted
3
Greve
0
24 May FT
Naestved II
5
VB 1968
0
25 May FT
KFUM Roskilde
3
B 1908
3
25 May FT
AB Taarnby
2
Ringsted
0
25 May FT
Greve
0
Ledoeje-Smoerum Fodbold
3
25 May FT
Herlev
2
Slagelse
3
31 May FT
Slagelse
2
Naestved II
1
31 May FT
VB 1968
2
Greve
1
01 Jun FT
B 1908
4
Herlev
1
01 Jun FT
Ledoeje-Smoerum Fodbold
1
AB Taarnby
2
01 Jun FT
Ringsted
0
KFUM Roskilde
3
07 Jun FT
Naestved II
1
B 1908
1
08 Jun FT
Greve
5
Slagelse
2
08 Jun FT
KFUM Roskilde
1
Ledoeje-Smoerum Fodbold
3
08 Jun FT
AB Taarnby
2
VB 1968
1
08 Jun FT
Herlev
2
Ringsted
2
15 Jun FT
B 1908
2
Greve
2
15 Jun FT
Ledoeje-Smoerum Fodbold
5
Herlev
0
15 Jun FT
Ringsted
2
Naestved II
1
15 Jun FT
Slagelse
2
AB Taarnby
2
15 Jun FT
VB 1968
3
KFUM Roskilde
0
#
Team
P
W
D
L
F
A
GD
PTS
1
Ledoeje-Smoerum Fodbold
28
13
6
9
59
43
16
45
2
B 1908
28
9
8
11
45
49
-4
35
3
Ringsted
28
9
8
11
44
50
-6
35
4
Herlev
28
10
4
14
42
51
-9
34
5
Greve
28
10
3
15
49
56
-7
33
6
Naestved II
28
8
6
14
55
58
-3
30
7
AB Taarnby
28
8
6
14
25
34
-9
30
8
Slagelse
28
7
8
13
40
57
-17
29
9
KFUM Roskilde
28
6
4
18
28
67
-39
22
10
VB 1968
28
5
6
17
35
68
-33
21
  • Next stage
  • Qualification to Europa League Final Stage

Denmark - Danmarksseren Group 1 Relegation - Oddsbook