FIXTURES

RESULTS

15 May FT
Ludogorets Razgrad
2
Botev Plovdiv
3
02 May FT
Hebar
0
Ludogorets Razgrad
5
01 May FT
Botev Plovdiv
2
PFC CSKA-Sofia
0
24 Apr FT
Ludogorets Razgrad
4
Hebar
0
17 Apr FT
PFC CSKA-Sofia
0
Botev Plovdiv
1
29 Feb FT
Ludogorets Razgrad
3
CSKA 1948
1
28 Feb FT
PFC CSKA-Sofia
1
Arda Kardzhali
0
28 Feb FT
Hebar
2
Pirin Blagoevgrad
1
27 Feb FT
Botev Plovdiv
2
Spartak Varna
1
07 Dec FT
Etar
2
Botev Plovdiv
4
07 Dec FT
CSKA 1948
2
Beroe
1
06 Dec FT
Ludogorets Razgrad
4
Lokomotiv Plovdiv
0
06 Dec FT
Hebar
2
Levski Sofia
1
05 Dec FT
Slavia Sofia
0
PFC CSKA-Sofia
1
05 Dec FT
Arda Kardzhali
4
Litex Lovech
1
23 Nov FT
Yantra
1
Slavia Sofia
4
22 Nov FT
Dunav Ruse
1
Levski Sofia
3
22 Nov FT
Balkan Botevgrad
0
Ludogorets Razgrad
4
09 Nov FT
Chernomorets Balchik
0
PFC CSKA-Sofia
3
08 Nov FT
Strumska Slava
0
Botev Plovdiv
3
01 Nov FT
Spartak Varna
1
Krumovgrad
0
01 Nov FT
Maritsa Plovdiv
0
CSKA 1948
1
31 Oct FT
Litex Lovech
1
Cherno More Varna
0
14 Oct FT
Septemvri Tervel
0
Arda Kardzhali
4
14 Oct FT
Spartak Pleven
0
PFC Lokomotiv Sofia 1929
1
14 Oct FT
Sportist Svoge
0
Hebar
1
14 Oct FT
Vihren Sandanski
0
Pirin Blagoevgrad
1
13 Sep FT
Sevlievo
1
PFC Chernomorets Burgas
3
13 Sep FT
Spartak Plovdiv
0
Maritsa Plovdiv
5
12 Sep FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
1
Sportist Svoge
2
12 Sep FT
Lozen 1924 Suhindol
0
Strumska Slava
5
12 Sep FT
Nesebar
2
Septemvri Sofia
4
09 Sep FT
Chernolomets Popovo
0
Dobrudzha Dobrich
1
09 Sep FT
FK Septemvri 98 Glozhene
0
Spartak Pleven
3
09 Sep FT
Sayana Haskovo
0
Yantra
3
09 Sep FT
Septemvri Tervel
1
Belasitsa Petrich
0
06 Sep FT
Metalurg Pernik
0
Chernomorets Balchik
1
06 Sep FT
Rozova Dolina
0
Bdin Vidin
1
06 Sep FT
Svetkavitsa
1
Litex Lovech
4
06 Sep FT
Vihren Sandanski
4
Marek Dupnitsa
3

results

06 Sep FT
Metalurg Pernik
0
Chernomorets Balchik
1
06 Sep FT
Rozova Dolina
0
Bdin Vidin
1
06 Sep FT
Svetkavitsa
1
Litex Lovech
4
06 Sep FT
Vihren Sandanski
4
Marek Dupnitsa
3
09 Sep FT
Chernolomets Popovo
0
Dobrudzha Dobrich
1
09 Sep FT
FK Septemvri 98 Glozhene
0
Spartak Pleven
3
09 Sep FT
Sayana Haskovo
0
Yantra
3
09 Sep FT
Septemvri Tervel
1
Belasitsa Petrich
0
12 Sep FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
1
Sportist Svoge
2
12 Sep FT
Lozen 1924 Suhindol
0
Strumska Slava
5
12 Sep FT
Nesebar
2
Septemvri Sofia
4
13 Sep FT
Sevlievo
1
PFC Chernomorets Burgas
3
13 Sep FT
Spartak Plovdiv
0
Maritsa Plovdiv
5
14 Oct FT
Septemvri Tervel
0
Arda Kardzhali
4
14 Oct FT
Spartak Pleven
0
PFC Lokomotiv Sofia 1929
1
14 Oct FT
Sportist Svoge
0
Hebar
1
14 Oct FT
Vihren Sandanski
0
Pirin Blagoevgrad
1
31 Oct FT
Litex Lovech
1
Cherno More Varna
0
01 Nov FT
Maritsa Plovdiv
0
CSKA 1948
1
01 Nov FT
Spartak Varna
1
Krumovgrad
0
08 Nov FT
Strumska Slava
0
Botev Plovdiv
3
09 Nov FT
Chernomorets Balchik
0
PFC CSKA-Sofia
3
22 Nov FT
Balkan Botevgrad
0
Ludogorets Razgrad
4
22 Nov FT
Dunav Ruse
1
Levski Sofia
3
23 Nov FT
Yantra
1
Slavia Sofia
4
05 Dec FT
Arda Kardzhali
4
Litex Lovech
1
05 Dec FT
Slavia Sofia
0
PFC CSKA-Sofia
1
06 Dec FT
Hebar
2
Levski Sofia
1
06 Dec FT
Ludogorets Razgrad
4
Lokomotiv Plovdiv
0
07 Dec FT
CSKA 1948
2
Beroe
1
07 Dec FT
Etar
2
Botev Plovdiv
4
27 Feb FT
Botev Plovdiv
2
Spartak Varna
1
28 Feb FT
Hebar
2
Pirin Blagoevgrad
1
28 Feb FT
PFC CSKA-Sofia
1
Arda Kardzhali
0
29 Feb FT
Ludogorets Razgrad
3
CSKA 1948
1
17 Apr FT
PFC CSKA-Sofia
0
Botev Plovdiv
1
24 Apr FT
Ludogorets Razgrad
4
Hebar
0
01 May FT
Botev Plovdiv
2
PFC CSKA-Sofia
0
02 May FT
Hebar
0
Ludogorets Razgrad
5
15 May FT
Ludogorets Razgrad
2
Botev Plovdiv
3
#
Team
P
W
D
L
F
A
GD
PTS
  • Next stage
  • Qualification to Europa League Final Stage

Bulgaria - Cup - Oddsbook