Ligue 1: Relegation Group 1
Benin
FIXTURES
30 Mar
08:00
Buffles du Borgou
Tonnerre FC
30 Mar
08:00
Hodio
Pantheres de Djougou
30 Mar
08:00
Real Sport
Dynamo de Parakou
31 Mar
08:00
Dynamique Djougou
Abeilles
31 Mar
08:00
Soleil FC
Bembereke
13 Apr
08:00
Abeilles
Buffles du Borgou
13 Apr
08:00
Dynamo de Parakou
Tonnerre FC
13 Apr
08:00
Hodio
Dynamique Djougou
14 Apr
08:00
Bembereke
Real Sport
14 Apr
08:00
Pantheres de Djougou
Soleil FC
20 Apr
08:00
Abeilles
Dynamo de Parakou
20 Apr
08:00
Dynamique Djougou
Soleil FC
21 Apr
08:00
Buffles du Borgou
Hodio
21 Apr
08:00
Real Sport
Pantheres de Djougou
21 Apr
08:00
Tonnerre FC
Bembereke
27 Apr
08:00
Real Sport
Dynamique Djougou
27 Apr
08:00
Soleil FC
Buffles du Borgou
27 Apr
08:00
Tonnerre FC
Pantheres de Djougou
28 Apr
08:00
Bembereke
Abeilles
28 Apr
08:00
Dynamo de Parakou
Hodio
04 May
08:00
Dynamique Djougou
Tonnerre FC
05 May
08:00
Buffles du Borgou
Real Sport
05 May
08:00
Hodio
Bembereke
05 May
08:00
Pantheres de Djougou
Abeilles
05 May
08:00
Soleil FC
Dynamo de Parakou
11 May
08:00
Abeilles
Dynamique Djougou
11 May
08:00
Bembereke
Soleil FC
11 May
08:00
Dynamo de Parakou
Real Sport
11 May
08:00
Pantheres de Djougou
Hodio
11 May
08:00
Tonnerre FC
Buffles du Borgou
RESULTS
24 Mar
FT
Bembereke
1
Hodio
1
24 Mar
FT
Dynamo de Parakou
2
Soleil FC
1
24 Mar
FT
Real Sport
1
Buffles du Borgou
1
23 Mar
FT
Abeilles
2
Pantheres de Djougou
0
23 Mar
FT
Tonnerre FC
2
Dynamique Djougou
0
17 Mar
FT
Buffles du Borgou
1
Soleil FC
1
17 Mar
FT
Pantheres de Djougou
0
Tonnerre FC
1
16 Mar
FT
Abeilles
2
Bembereke
2
16 Mar
FT
Dynamique Djougou
0
Real Sport
0
16 Mar
FT
Hodio
2
Dynamo de Parakou
0
10 Mar
FT
Bembereke
1
Tonnerre FC
0
10 Mar
FT
Pantheres de Djougou
0
Real Sport
1
09 Mar
FT
Dynamo de Parakou
0
Abeilles
1
09 Mar
FT
Hodio
0
Buffles du Borgou
1
09 Mar
FT
Soleil FC
2
Dynamique Djougou
2
03 Mar
FT
Buffles du Borgou
1
Abeilles
0
03 Mar
FT
Dynamique Djougou
1
Hodio
2
03 Mar
FT
Real Sport
0
Bembereke
1
02 Mar
FT
Soleil FC
0
Pantheres de Djougou
1
02 Mar
FT
Tonnerre FC
1
Dynamo de Parakou
0
results
02 Mar
FT
Soleil FC
0
Pantheres de Djougou
1
02 Mar
FT
Tonnerre FC
1
Dynamo de Parakou
0
03 Mar
FT
Buffles du Borgou
1
Abeilles
0
03 Mar
FT
Dynamique Djougou
1
Hodio
2
03 Mar
FT
Real Sport
0
Bembereke
1
09 Mar
FT
Dynamo de Parakou
0
Abeilles
1
09 Mar
FT
Hodio
0
Buffles du Borgou
1
09 Mar
FT
Soleil FC
2
Dynamique Djougou
2
10 Mar
FT
Bembereke
1
Tonnerre FC
0
10 Mar
FT
Pantheres de Djougou
0
Real Sport
1
16 Mar
FT
Abeilles
2
Bembereke
2
16 Mar
FT
Dynamique Djougou
0
Real Sport
0
16 Mar
FT
Hodio
2
Dynamo de Parakou
0
17 Mar
FT
Buffles du Borgou
1
Soleil FC
1
17 Mar
FT
Pantheres de Djougou
0
Tonnerre FC
1
23 Mar
FT
Abeilles
2
Pantheres de Djougou
0
23 Mar
FT
Tonnerre FC
2
Dynamique Djougou
0
24 Mar
FT
Bembereke
1
Hodio
1
24 Mar
FT
Dynamo de Parakou
2
Soleil FC
1
24 Mar
FT
Real Sport
1
Buffles du Borgou
1
#
Team
P
W
D
L
F
A
GD
PTS
1
Tonnerre FC
4
3
0
1
4
1
3
9
2
Bembereke
4
2
2
0
5
3
2
8
3
Buffles du Borgou
4
2
2
0
4
2
2
8
4
Abeilles
4
2
1
1
5
3
2
7
5
Hodio
4
2
1
1
5
3
2
7
6
Real Sport
4
1
2
1
2
2
0
5
7
Dynamo de Parakou
4
1
0
3
2
5
-3
3
8
Pantheres de Djougou
4
1
0
3
1
4
-3
3
9
Soleil FC
4
0
2
2
4
6
-2
2
10
Dynamique Djougou
4
0
2
2
3
6
-3
2
- Next stage
- Qualification to Europa League Final Stage