Cup
Belarus
FIXTURES
16 Apr
09:00
Dinamo Minsk
Neman Grodno
16 Apr
09:00
Isloch
Torpedo Zhodino
07 May
09:00
Neman Grodno
Dinamo Minsk
07 May
09:00
Torpedo Zhodino
Isloch
RESULTS
10 Mar
FT
Shakhtyor Soligorsk
1
Torpedo Zhodino
0
09 Mar
FT
FC Minsk
0
Neman Grodno
1
09 Mar
FT
Isloch
0
FK Vitebsk
2
06 Mar
FT
BATE Borisov
0
Dinamo Minsk
1
06 Mar
FT
Torpedo Zhodino
2
Shakhtyor Soligorsk
0
03 Mar
FT
Neman Grodno
3
FC Minsk
0
03 Mar
FT
FK Vitebsk
1
Isloch
4
07 Nov
FT
BATE Borisov
3
FC Ostrovets
1
01 Nov
FT
Neman Grodno
1
Slavia Mozyr
0
05 Sep
FT
Niva
1
Torpedo Zhodino
2
30 Jul
FT
FK Vitebsk
1
FK Slutsk
0
29 Jul
FT
Shakhtyor Soligorsk
2
Dinamo Brest
1
29 Jul
FT
Isloch
1
Arsenal Dzerzhinsk
0
28 Jul
FT
Dinamo Minsk
9
FK Osipovichy
0
28 Jul
FT
FC Minsk
2
Dnyapro Mogilev
0
23 Jul
FT
Maxline Rogachev
1
Isloch
4
23 Jul
FT
Dnyapro Mogilev
3
Belshina Bobruisk
1
23 Jul
FT
FK Osipovichy
1
Gomel
0
22 Jul
FT
FC Ostrovets
2
FC Smorgon
0
22 Jul
FT
FC Volna Pinsk
0
FK Slutsk
1
22 Jul
FT
FC Slonim
1
Slavia Mozyr
2
22 Jul
FT
FK Bumprom
0
Dinamo Brest
2
22 Jul
FT
Niva
3
Naftan Novopolotsk
2
21 Jul
FT
FK Vitebsk
1
Energetik-BGU
0
21 Jul
FT
Ivatsevichi
1
Shakhtyor Soligorsk
6
28 Jun
FT
Zhodino Yuzhnoe
0
Dinamo Minsk
2
28 Jun
FT
FC Lida
1
Torpedo Zhodino
3
28 Jun
FT
FC Baranovichi
0
Neman Grodno
2
28 Jun
FT
FC Miori
0
BATE Borisov
13
results
28 Jun
FT
FC Baranovichi
0
Neman Grodno
2
28 Jun
FT
FC Miori
0
BATE Borisov
13
28 Jun
FT
FC Lida
1
Torpedo Zhodino
3
28 Jun
FT
Zhodino Yuzhnoe
0
Dinamo Minsk
2
21 Jul
FT
Ivatsevichi
1
Shakhtyor Soligorsk
6
21 Jul
FT
FK Vitebsk
1
Energetik-BGU
0
22 Jul
FT
FK Bumprom
0
Dinamo Brest
2
22 Jul
FT
Niva
3
Naftan Novopolotsk
2
22 Jul
FT
FC Slonim
1
Slavia Mozyr
2
22 Jul
FT
FC Volna Pinsk
0
FK Slutsk
1
22 Jul
FT
FC Ostrovets
2
FC Smorgon
0
23 Jul
FT
FK Osipovichy
1
Gomel
0
23 Jul
FT
Dnyapro Mogilev
3
Belshina Bobruisk
1
23 Jul
FT
Maxline Rogachev
1
Isloch
4
28 Jul
FT
FC Minsk
2
Dnyapro Mogilev
0
28 Jul
FT
Dinamo Minsk
9
FK Osipovichy
0
29 Jul
FT
Isloch
1
Arsenal Dzerzhinsk
0
29 Jul
FT
Shakhtyor Soligorsk
2
Dinamo Brest
1
30 Jul
FT
FK Vitebsk
1
FK Slutsk
0
05 Sep
FT
Niva
1
Torpedo Zhodino
2
01 Nov
FT
Neman Grodno
1
Slavia Mozyr
0
07 Nov
FT
BATE Borisov
3
FC Ostrovets
1
03 Mar
FT
FK Vitebsk
1
Isloch
4
03 Mar
FT
Neman Grodno
3
FC Minsk
0
06 Mar
FT
Torpedo Zhodino
2
Shakhtyor Soligorsk
0
06 Mar
FT
BATE Borisov
0
Dinamo Minsk
1
09 Mar
FT
Isloch
0
FK Vitebsk
2
09 Mar
FT
FC Minsk
0
Neman Grodno
1
10 Mar
FT
Shakhtyor Soligorsk
1
Torpedo Zhodino
0
#
Team
P
W
D
L
F
A
GD
PTS
- Next stage
- Qualification to Europa League Final Stage