FIXTURES

RESULTS

25 Nov FT
Arsenal Dzerzhinsk
6
FK Molodechno
0
25 Nov FT
Dnyapro Mogilev
1
FK Osipovichy
0
25 Nov FT
FC Baranovichi
2
Maxline Rogachev
3
25 Nov FT
FC Lida
3
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
25 Nov FT
FK Vitebsk
3
FC Volna Pinsk
0
25 Nov FT
Lokomotiv Gomel
2
FC Ostrovets
1
25 Nov FT
Niva
3
FK Orsha
1
25 Nov FT
Zhodino Yuzhnoe
2
Bumprom Gomel
3
19 Nov FT
FK Orsha
2
Zhodino Yuzhnoe
5
19 Nov FT
FC Slonim
0
FC Baranovichi
3
19 Nov FT
FK Molodechno
2
FC Lida
3
19 Nov FT
FK Osipovichy
1
Niva
4
18 Nov FT
Bumprom Gomel
0
FK Vitebsk
1
18 Nov FT
FC Ostrovets
2
Arsenal Dzerzhinsk
4
18 Nov FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
0
Dnyapro Mogilev
1
18 Nov FT
Maxline Rogachev
4
Lokomotiv Gomel
0
12 Nov FT
FC Volna Pinsk
1
Bumprom Gomel
4
12 Nov FT
Zhodino Yuzhnoe
2
FK Osipovichy
0
12 Nov FT
Niva
1
Shakhtar-2 (Petrikov)
3
12 Nov FT
FC Lida
4
FC Ostrovets
0
11 Nov FT
FK Vitebsk
3
FK Orsha
2
11 Nov FT
Dnyapro Mogilev
3
FK Molodechno
0
11 Nov FT
Lokomotiv Gomel
1
FC Slonim
0
11 Nov FT
Arsenal Dzerzhinsk
1
Maxline Rogachev
4
05 Nov FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
Zhodino Yuzhnoe
5
05 Nov FT
FK Molodechno
1
Niva
2
05 Nov FT
FC Baranovichi
1
Lokomotiv Gomel
1
04 Nov FT
FK Orsha
0
FC Volna Pinsk
1
04 Nov FT
FK Osipovichy
0
FK Vitebsk
4
04 Nov FT
FC Slonim
1
Arsenal Dzerzhinsk
5
04 Nov FT
Maxline Rogachev
1
FC Lida
0
03 Nov FT
FC Ostrovets
0
Dnyapro Mogilev
0
29 Oct FT
Dnyapro Mogilev
2
Maxline Rogachev
1
29 Oct FT
FC Volna Pinsk
2
FK Osipovichy
1
29 Oct FT
Bumprom Gomel
2
FK Orsha
2
28 Oct FT
FK Vitebsk
2
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
28 Oct FT
FC Lida
2
FC Slonim
2
28 Oct FT
Niva
1
FC Ostrovets
1
28 Oct FT
Arsenal Dzerzhinsk
3
FC Baranovichi
0
28 Oct FT
Zhodino Yuzhnoe
5
FK Molodechno
1
22 Oct FT
Lokomotiv Gomel
1
Arsenal Dzerzhinsk
3
22 Oct FT
FC Ostrovets
0
Zhodino Yuzhnoe
3
22 Oct FT
FK Molodechno
0
FK Vitebsk
0
22 Oct FT
FK Osipovichy
0
Bumprom Gomel
1
21 Oct FT
FC Baranovichi
4
FC Lida
2
21 Oct FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
2
FC Volna Pinsk
1
21 Oct FT
Maxline Rogachev
6
Niva
3
21 Oct FT
FC Slonim
0
Dnyapro Mogilev
5
15 Oct FT
Dnyapro Mogilev
1
FC Baranovichi
0
15 Oct FT
FC Volna Pinsk
2
FK Molodechno
2
15 Oct FT
FK Orsha
3
FK Osipovichy
0
15 Oct FT
Niva
1
FC Slonim
0
14 Oct FT
FK Vitebsk
3
FC Ostrovets
0
14 Oct FT
Bumprom Gomel
2
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
14 Oct FT
Zhodino Yuzhnoe
4
Maxline Rogachev
1
14 Oct FT
FC Lida
0
Lokomotiv Gomel
0
08 Oct FT
FC Baranovichi
0
Niva
2
08 Oct FT
FC Slonim
2
Zhodino Yuzhnoe
0
08 Oct FT
FK Molodechno
4
Bumprom Gomel
0
07 Oct FT
Maxline Rogachev
0
FK Vitebsk
4
07 Oct FT
Lokomotiv Gomel
0
Dnyapro Mogilev
3
07 Oct FT
FC Ostrovets
1
FC Volna Pinsk
4
07 Oct FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
2
FK Orsha
1
07 Oct FT
Arsenal Dzerzhinsk
7
FC Lida
2
01 Oct FT
Dnyapro Mogilev
2
Arsenal Dzerzhinsk
0
01 Oct FT
FC Volna Pinsk
2
Maxline Rogachev
4
01 Oct FT
Zhodino Yuzhnoe
2
FC Baranovichi
2
01 Oct FT
Niva
1
Lokomotiv Gomel
1
30 Sep FT
FK Orsha
1
FK Molodechno
2
30 Sep FT
FK Vitebsk
4
FC Slonim
1
30 Sep FT
Bumprom Gomel
0
FC Ostrovets
7
30 Sep FT
FK Osipovichy
0
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
24 Sep FT
Lokomotiv Gomel
2
Zhodino Yuzhnoe
1
24 Sep FT
Arsenal Dzerzhinsk
4
Niva
1
24 Sep FT
FC Baranovichi
0
FK Vitebsk
4
24 Sep FT
FC Lida
0
Dnyapro Mogilev
3
23 Sep FT
FC Slonim
0
FC Volna Pinsk
0
23 Sep FT
FC Ostrovets
4
FK Orsha
4
23 Sep FT
FK Molodechno
3
FK Osipovichy
0
23 Sep FT
Maxline Rogachev
2
Bumprom Gomel
0
17 Sep FT
Zhodino Yuzhnoe
0
Arsenal Dzerzhinsk
2
17 Sep FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
3
FK Molodechno
3
17 Sep FT
FK Osipovichy
1
FC Ostrovets
3
17 Sep FT
Bumprom Gomel
3
FC Slonim
3
16 Sep FT
FC Volna Pinsk
1
FC Baranovichi
0
16 Sep FT
FK Vitebsk
2
Lokomotiv Gomel
0
16 Sep FT
FK Orsha
2
Maxline Rogachev
1
16 Sep FT
Niva
1
FC Lida
2
10 Sep FT
FC Baranovichi
2
Bumprom Gomel
1
10 Sep FT
Dnyapro Mogilev
2
Niva
1
10 Sep FT
Maxline Rogachev
2
FK Osipovichy
1
10 Sep FT
Lokomotiv Gomel
1
FC Volna Pinsk
0
09 Sep FT
FC Slonim
2
FK Orsha
1
09 Sep FT
Arsenal Dzerzhinsk
4
FK Vitebsk
0
09 Sep FT
FC Ostrovets
3
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
09 Sep FT
FC Lida
1
Zhodino Yuzhnoe
2
03 Sep FT
Bumprom Gomel
0
Lokomotiv Gomel
2
03 Sep FT
FK Orsha
1
FC Baranovichi
0
03 Sep FT
FK Vitebsk
0
FC Lida
0
03 Sep FT
FK Molodechno
1
FC Ostrovets
2
02 Sep FT
FC Volna Pinsk
1
Arsenal Dzerzhinsk
2
02 Sep FT
FK Osipovichy
0
FC Slonim
0
02 Sep FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
Maxline Rogachev
3
02 Sep FT
Zhodino Yuzhnoe
0
Dnyapro Mogilev
4
30 Aug FT
FK Orsha
0
FC Lida
3
27 Aug FT
Dnyapro Mogilev
0
FK Vitebsk
0
27 Aug FT
Arsenal Dzerzhinsk
1
Bumprom Gomel
0
27 Aug FT
Niva
1
Zhodino Yuzhnoe
2
27 Aug FT
Maxline Rogachev
4
FK Molodechno
2
26 Aug FT
FC Baranovichi
2
FK Osipovichy
0
26 Aug FT
FC Slonim
0
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
26 Aug FT
FC Lida
1
FC Volna Pinsk
1
26 Aug FT
Lokomotiv Gomel
1
FK Orsha
2
21 Aug FT
Bumprom Gomel
2
FC Lida
0
21 Aug FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
FC Baranovichi
1
20 Aug FT
FK Orsha
1
Arsenal Dzerzhinsk
2
20 Aug FT
FK Molodechno
1
FC Slonim
0
20 Aug FT
FC Volna Pinsk
0
Dnyapro Mogilev
2
20 Aug FT
FK Vitebsk
3
Niva
0
20 Aug FT
FK Osipovichy
0
Lokomotiv Gomel
2
19 Aug FT
FC Ostrovets
2
Maxline Rogachev
5
16 Aug FT
Zhodino Yuzhnoe
1
FK Vitebsk
2
16 Aug FT
Dnyapro Mogilev
5
Bumprom Gomel
0
16 Aug FT
Lokomotiv Gomel
2
Shakhtar-2 (Petrikov)
0
16 Aug FT
FK Osipovichy
0
Arsenal Dzerzhinsk
2
16 Aug FT
Niva
5
FC Volna Pinsk
2
15 Aug FT
FC Baranovichi
2
FK Molodechno
0
15 Aug FT
FC Slonim
0
FC Ostrovets
5
12 Aug FT
FK Orsha
1
Dnyapro Mogilev
1
12 Aug FT
FK Osipovichy
0
FC Lida
3
12 Aug FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
0
Arsenal Dzerzhinsk
1
12 Aug FT
Bumprom Gomel
3
Niva
2
11 Aug FT
FC Baranovichi
1
FC Ostrovets
1
11 Aug FT
Maxline Rogachev
5
FC Slonim
1
11 Aug FT
FC Volna Pinsk
2
Zhodino Yuzhnoe
1
11 Aug FT
FK Molodechno
5
Lokomotiv Gomel
0
06 Aug FT
FK Orsha
1
Niva
1
06 Aug FT
FC Volna Pinsk
0
FK Vitebsk
4
05 Aug FT
FK Osipovichy
2
Dnyapro Mogilev
8
05 Aug FT
Bumprom Gomel
3
Zhodino Yuzhnoe
2
05 Aug FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
0
FC Lida
1
05 Aug FT
FC Ostrovets
0
Lokomotiv Gomel
2
04 Aug FT
FK Molodechno
1
Arsenal Dzerzhinsk
3
04 Aug FT
Maxline Rogachev
5
FC Baranovichi
0
16 Jul FT
Zhodino Yuzhnoe
1
FK Orsha
1
16 Jul FT
Lokomotiv Gomel
4
Maxline Rogachev
1
16 Jul FT
Niva
3
FK Osipovichy
1
16 Jul FT
Dnyapro Mogilev
6
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
15 Jul FT
FC Baranovichi
2
FC Slonim
1
15 Jul FT
FK Vitebsk
2
Bumprom Gomel
1
15 Jul FT
Arsenal Dzerzhinsk
4
FC Ostrovets
0
15 Jul FT
FC Lida
0
FK Molodechno
3
09 Jul FT
FC Ostrovets
1
FC Lida
0
09 Jul FT
Maxline Rogachev
2
Arsenal Dzerzhinsk
2
09 Jul FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
Niva
3
09 Jul FT
FK Molodechno
0
Dnyapro Mogilev
0
08 Jul FT
FK Osipovichy
2
Zhodino Yuzhnoe
3
08 Jul FT
FK Orsha
2
FK Vitebsk
3
08 Jul FT
Bumprom Gomel
0
FC Volna Pinsk
0
08 Jul FT
FC Slonim
1
Lokomotiv Gomel
2
02 Jul FT
Zhodino Yuzhnoe
3
Shakhtar-2 (Petrikov)
0
02 Jul FT
FK Vitebsk
5
FK Osipovichy
1
02 Jul FT
FC Volna Pinsk
3
FK Orsha
2
02 Jul FT
Niva
1
FK Molodechno
1
01 Jul FT
Arsenal Dzerzhinsk
1
FC Slonim
1
01 Jul FT
Dnyapro Mogilev
2
FC Ostrovets
2
01 Jul FT
Lokomotiv Gomel
3
FC Baranovichi
1
01 Jul FT
FC Lida
3
Maxline Rogachev
2
25 Jun FT
Maxline Rogachev
5
Dnyapro Mogilev
2
25 Jun FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
FK Vitebsk
6
25 Jun FT
FK Osipovichy
0
FC Volna Pinsk
2
25 Jun FT
FK Molodechno
5
Zhodino Yuzhnoe
1
24 Jun FT
FK Orsha
2
Bumprom Gomel
2
24 Jun FT
FC Slonim
0
FC Lida
1
24 Jun FT
FC Ostrovets
1
Niva
1
24 Jun FT
FC Baranovichi
2
Arsenal Dzerzhinsk
2
18 Jun FT
Bumprom Gomel
3
FK Osipovichy
1
18 Jun FT
Niva
0
Maxline Rogachev
5
18 Jun FT
Arsenal Dzerzhinsk
0
Lokomotiv Gomel
1
18 Jun FT
FC Lida
0
FC Baranovichi
1
17 Jun FT
FC Volna Pinsk
3
Shakhtar-2 (Petrikov)
0
17 Jun FT
Dnyapro Mogilev
3
FC Slonim
1
17 Jun FT
FK Vitebsk
3
FK Molodechno
0
17 Jun FT
Zhodino Yuzhnoe
3
FC Ostrovets
3
11 Jun FT
Maxline Rogachev
2
Zhodino Yuzhnoe
2
11 Jun FT
FC Slonim
0
Niva
1
11 Jun FT
FK Molodechno
2
FC Volna Pinsk
1
11 Jun FT
FK Osipovichy
1
FK Orsha
3
10 Jun FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
Bumprom Gomel
1
10 Jun FT
FC Ostrovets
1
FK Vitebsk
2
10 Jun FT
Lokomotiv Gomel
3
FC Lida
0
10 Jun FT
FC Baranovichi
0
Dnyapro Mogilev
4
04 Jun FT
Zhodino Yuzhnoe
1
FC Slonim
0
04 Jun FT
FK Vitebsk
1
Maxline Rogachev
0
04 Jun FT
Bumprom Gomel
2
FK Molodechno
0
04 Jun FT
Dnyapro Mogilev
1
Lokomotiv Gomel
1
03 Jun FT
FC Lida
1
Arsenal Dzerzhinsk
2
03 Jun FT
FK Orsha
3
Shakhtar-2 (Petrikov)
2
03 Jun FT
Niva
4
FC Baranovichi
3
03 Jun FT
FC Volna Pinsk
2
FC Ostrovets
2
28 May FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
FK Osipovichy
1
28 May FT
FK Molodechno
1
FK Orsha
3
28 May FT
Lokomotiv Gomel
3
Niva
4
28 May FT
Arsenal Dzerzhinsk
2
Dnyapro Mogilev
0
27 May FT
FC Baranovichi
1
Zhodino Yuzhnoe
1
27 May FT
FC Ostrovets
2
Bumprom Gomel
1
27 May FT
FC Slonim
0
FK Vitebsk
3
27 May FT
Maxline Rogachev
1
FC Volna Pinsk
1
21 May FT
FK Orsha
0
FC Ostrovets
1
21 May FT
Zhodino Yuzhnoe
2
Lokomotiv Gomel
3
21 May FT
Niva
0
Arsenal Dzerzhinsk
3
21 May FT
Dnyapro Mogilev
2
FC Lida
1
20 May FT
FC Volna Pinsk
1
FC Slonim
0
20 May FT
FK Vitebsk
0
FC Baranovichi
1
20 May FT
Bumprom Gomel
2
Maxline Rogachev
2
20 May FT
FK Osipovichy
0
FK Molodechno
1
14 May FT
Arsenal Dzerzhinsk
3
Zhodino Yuzhnoe
2
14 May FT
Maxline Rogachev
0
FK Orsha
2
14 May FT
Lokomotiv Gomel
2
FK Vitebsk
0
14 May FT
FC Slonim
2
Bumprom Gomel
2
13 May FT
FC Lida
0
Niva
1
13 May FT
FK Molodechno
2
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
13 May FT
FC Baranovichi
3
FC Volna Pinsk
1
13 May FT
FC Ostrovets
2
FK Osipovichy
4
08 May FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
2
FC Ostrovets
4
08 May FT
FK Vitebsk
0
Arsenal Dzerzhinsk
1
08 May FT
FK Osipovichy
1
Maxline Rogachev
2
07 May FT
Zhodino Yuzhnoe
1
FC Lida
2
07 May FT
FK Orsha
1
FC Slonim
2
07 May FT
Niva
3
Dnyapro Mogilev
4
06 May FT
FC Volna Pinsk
4
Lokomotiv Gomel
2
06 May FT
Bumprom Gomel
0
FC Baranovichi
2
01 May FT
Dnyapro Mogilev
0
Zhodino Yuzhnoe
1
01 May FT
Maxline Rogachev
0
Shakhtar-2 (Petrikov)
2
30 Apr FT
Lokomotiv Gomel
4
Bumprom Gomel
0
30 Apr FT
FC Slonim
4
FK Osipovichy
1
30 Apr FT
Arsenal Dzerzhinsk
1
FC Volna Pinsk
0
29 Apr FT
FC Baranovichi
3
FK Orsha
2
29 Apr FT
FC Lida
1
FK Vitebsk
2
29 Apr FT
FC Ostrovets
1
FK Molodechno
1
23 Apr FT
Bumprom Gomel
1
Arsenal Dzerzhinsk
2
23 Apr FT
FK Orsha
0
Lokomotiv Gomel
3
23 Apr FT
FC Volna Pinsk
2
FC Lida
0
22 Apr FT
FK Molodechno
2
Maxline Rogachev
3
22 Apr FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
0
FC Slonim
1
22 Apr FT
FK Vitebsk
0
Dnyapro Mogilev
1
22 Apr FT
Zhodino Yuzhnoe
4
Niva
1
22 Apr FT
FK Osipovichy
1
FC Baranovichi
3
15 Apr FT
Niva
1
FK Vitebsk
2
15 Apr FT
FC Baranovichi
2
Shakhtar-2 (Petrikov)
0
15 Apr FT
Arsenal Dzerzhinsk
4
FK Orsha
3
15 Apr FT
Dnyapro Mogilev
3
FC Volna Pinsk
0
14 Apr FT
Lokomotiv Gomel
2
FK Osipovichy
0
14 Apr FT
Maxline Rogachev
3
FC Ostrovets
1
14 Apr FT
FC Slonim
1
FK Molodechno
1
14 Apr FT
FC Lida
4
Bumprom Gomel
1
09 Apr FT
FC Volna Pinsk
1
Niva
0
09 Apr FT
FK Molodechno
2
FC Baranovichi
1
09 Apr FT
FC Lida
0
FK Orsha
0
08 Apr FT
Arsenal Dzerzhinsk
4
FK Osipovichy
0
08 Apr FT
FK Vitebsk
0
Zhodino Yuzhnoe
0
08 Apr FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
Lokomotiv Gomel
2
08 Apr FT
Bumprom Gomel
1
Dnyapro Mogilev
1
08 Apr FT
FC Ostrovets
1
FC Slonim
0
02 Apr FT
Dnyapro Mogilev
3
FK Orsha
1
02 Apr FT
Arsenal Dzerzhinsk
5
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
02 Apr FT
Lokomotiv Gomel
2
FK Molodechno
2
02 Apr FT
FC Ostrovets
0
FC Baranovichi
1
01 Apr FT
Niva
0
Bumprom Gomel
4
01 Apr FT
FC Lida
4
FK Osipovichy
1
01 Apr FT
Zhodino Yuzhnoe
0
FC Volna Pinsk
0
01 Apr FT
FC Slonim
0
Maxline Rogachev
5

results

01 Apr FT
FC Slonim
0
Maxline Rogachev
5
01 Apr FT
Zhodino Yuzhnoe
0
FC Volna Pinsk
0
01 Apr FT
FC Lida
4
FK Osipovichy
1
01 Apr FT
Niva
0
Bumprom Gomel
4
02 Apr FT
FC Ostrovets
0
FC Baranovichi
1
02 Apr FT
Lokomotiv Gomel
2
FK Molodechno
2
02 Apr FT
Arsenal Dzerzhinsk
5
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
02 Apr FT
Dnyapro Mogilev
3
FK Orsha
1
08 Apr FT
FC Ostrovets
1
FC Slonim
0
08 Apr FT
Bumprom Gomel
1
Dnyapro Mogilev
1
08 Apr FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
Lokomotiv Gomel
2
08 Apr FT
FK Vitebsk
0
Zhodino Yuzhnoe
0
08 Apr FT
Arsenal Dzerzhinsk
4
FK Osipovichy
0
09 Apr FT
FC Lida
0
FK Orsha
0
09 Apr FT
FK Molodechno
2
FC Baranovichi
1
09 Apr FT
FC Volna Pinsk
1
Niva
0
14 Apr FT
FC Lida
4
Bumprom Gomel
1
14 Apr FT
FC Slonim
1
FK Molodechno
1
14 Apr FT
Maxline Rogachev
3
FC Ostrovets
1
14 Apr FT
Lokomotiv Gomel
2
FK Osipovichy
0
15 Apr FT
Dnyapro Mogilev
3
FC Volna Pinsk
0
15 Apr FT
Arsenal Dzerzhinsk
4
FK Orsha
3
15 Apr FT
FC Baranovichi
2
Shakhtar-2 (Petrikov)
0
15 Apr FT
Niva
1
FK Vitebsk
2
22 Apr FT
FK Osipovichy
1
FC Baranovichi
3
22 Apr FT
Zhodino Yuzhnoe
4
Niva
1
22 Apr FT
FK Vitebsk
0
Dnyapro Mogilev
1
22 Apr FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
0
FC Slonim
1
22 Apr FT
FK Molodechno
2
Maxline Rogachev
3
23 Apr FT
FC Volna Pinsk
2
FC Lida
0
23 Apr FT
FK Orsha
0
Lokomotiv Gomel
3
23 Apr FT
Bumprom Gomel
1
Arsenal Dzerzhinsk
2
29 Apr FT
FC Ostrovets
1
FK Molodechno
1
29 Apr FT
FC Lida
1
FK Vitebsk
2
29 Apr FT
FC Baranovichi
3
FK Orsha
2
30 Apr FT
Arsenal Dzerzhinsk
1
FC Volna Pinsk
0
30 Apr FT
FC Slonim
4
FK Osipovichy
1
30 Apr FT
Lokomotiv Gomel
4
Bumprom Gomel
0
01 May FT
Maxline Rogachev
0
Shakhtar-2 (Petrikov)
2
01 May FT
Dnyapro Mogilev
0
Zhodino Yuzhnoe
1
06 May FT
Bumprom Gomel
0
FC Baranovichi
2
06 May FT
FC Volna Pinsk
4
Lokomotiv Gomel
2
07 May FT
Niva
3
Dnyapro Mogilev
4
07 May FT
FK Orsha
1
FC Slonim
2
07 May FT
Zhodino Yuzhnoe
1
FC Lida
2
08 May FT
FK Osipovichy
1
Maxline Rogachev
2
08 May FT
FK Vitebsk
0
Arsenal Dzerzhinsk
1
08 May FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
2
FC Ostrovets
4
13 May FT
FC Ostrovets
2
FK Osipovichy
4
13 May FT
FC Baranovichi
3
FC Volna Pinsk
1
13 May FT
FK Molodechno
2
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
13 May FT
FC Lida
0
Niva
1
14 May FT
FC Slonim
2
Bumprom Gomel
2
14 May FT
Lokomotiv Gomel
2
FK Vitebsk
0
14 May FT
Maxline Rogachev
0
FK Orsha
2
14 May FT
Arsenal Dzerzhinsk
3
Zhodino Yuzhnoe
2
20 May FT
FK Osipovichy
0
FK Molodechno
1
20 May FT
Bumprom Gomel
2
Maxline Rogachev
2
20 May FT
FK Vitebsk
0
FC Baranovichi
1
20 May FT
FC Volna Pinsk
1
FC Slonim
0
21 May FT
Dnyapro Mogilev
2
FC Lida
1
21 May FT
Niva
0
Arsenal Dzerzhinsk
3
21 May FT
Zhodino Yuzhnoe
2
Lokomotiv Gomel
3
21 May FT
FK Orsha
0
FC Ostrovets
1
27 May FT
Maxline Rogachev
1
FC Volna Pinsk
1
27 May FT
FC Slonim
0
FK Vitebsk
3
27 May FT
FC Ostrovets
2
Bumprom Gomel
1
27 May FT
FC Baranovichi
1
Zhodino Yuzhnoe
1
28 May FT
Arsenal Dzerzhinsk
2
Dnyapro Mogilev
0
28 May FT
Lokomotiv Gomel
3
Niva
4
28 May FT
FK Molodechno
1
FK Orsha
3
28 May FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
FK Osipovichy
1
03 Jun FT
FC Volna Pinsk
2
FC Ostrovets
2
03 Jun FT
Niva
4
FC Baranovichi
3
03 Jun FT
FK Orsha
3
Shakhtar-2 (Petrikov)
2
03 Jun FT
FC Lida
1
Arsenal Dzerzhinsk
2
04 Jun FT
Dnyapro Mogilev
1
Lokomotiv Gomel
1
04 Jun FT
Bumprom Gomel
2
FK Molodechno
0
04 Jun FT
FK Vitebsk
1
Maxline Rogachev
0
04 Jun FT
Zhodino Yuzhnoe
1
FC Slonim
0
10 Jun FT
FC Baranovichi
0
Dnyapro Mogilev
4
10 Jun FT
Lokomotiv Gomel
3
FC Lida
0
10 Jun FT
FC Ostrovets
1
FK Vitebsk
2
10 Jun FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
Bumprom Gomel
1
11 Jun FT
FK Osipovichy
1
FK Orsha
3
11 Jun FT
FK Molodechno
2
FC Volna Pinsk
1
11 Jun FT
FC Slonim
0
Niva
1
11 Jun FT
Maxline Rogachev
2
Zhodino Yuzhnoe
2
17 Jun FT
Zhodino Yuzhnoe
3
FC Ostrovets
3
17 Jun FT
FK Vitebsk
3
FK Molodechno
0
17 Jun FT
Dnyapro Mogilev
3
FC Slonim
1
17 Jun FT
FC Volna Pinsk
3
Shakhtar-2 (Petrikov)
0
18 Jun FT
FC Lida
0
FC Baranovichi
1
18 Jun FT
Arsenal Dzerzhinsk
0
Lokomotiv Gomel
1
18 Jun FT
Niva
0
Maxline Rogachev
5
18 Jun FT
Bumprom Gomel
3
FK Osipovichy
1
24 Jun FT
FC Baranovichi
2
Arsenal Dzerzhinsk
2
24 Jun FT
FC Ostrovets
1
Niva
1
24 Jun FT
FC Slonim
0
FC Lida
1
24 Jun FT
FK Orsha
2
Bumprom Gomel
2
25 Jun FT
FK Molodechno
5
Zhodino Yuzhnoe
1
25 Jun FT
FK Osipovichy
0
FC Volna Pinsk
2
25 Jun FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
FK Vitebsk
6
25 Jun FT
Maxline Rogachev
5
Dnyapro Mogilev
2
01 Jul FT
FC Lida
3
Maxline Rogachev
2
01 Jul FT
Lokomotiv Gomel
3
FC Baranovichi
1
01 Jul FT
Dnyapro Mogilev
2
FC Ostrovets
2
01 Jul FT
Arsenal Dzerzhinsk
1
FC Slonim
1
02 Jul FT
Niva
1
FK Molodechno
1
02 Jul FT
FC Volna Pinsk
3
FK Orsha
2
02 Jul FT
FK Vitebsk
5
FK Osipovichy
1
02 Jul FT
Zhodino Yuzhnoe
3
Shakhtar-2 (Petrikov)
0
08 Jul FT
FC Slonim
1
Lokomotiv Gomel
2
08 Jul FT
Bumprom Gomel
0
FC Volna Pinsk
0
08 Jul FT
FK Orsha
2
FK Vitebsk
3
08 Jul FT
FK Osipovichy
2
Zhodino Yuzhnoe
3
09 Jul FT
FK Molodechno
0
Dnyapro Mogilev
0
09 Jul FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
Niva
3
09 Jul FT
Maxline Rogachev
2
Arsenal Dzerzhinsk
2
09 Jul FT
FC Ostrovets
1
FC Lida
0
15 Jul FT
FC Lida
0
FK Molodechno
3
15 Jul FT
Arsenal Dzerzhinsk
4
FC Ostrovets
0
15 Jul FT
FK Vitebsk
2
Bumprom Gomel
1
15 Jul FT
FC Baranovichi
2
FC Slonim
1
16 Jul FT
Dnyapro Mogilev
6
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
16 Jul FT
Niva
3
FK Osipovichy
1
16 Jul FT
Lokomotiv Gomel
4
Maxline Rogachev
1
16 Jul FT
Zhodino Yuzhnoe
1
FK Orsha
1
04 Aug FT
FK Molodechno
1
Arsenal Dzerzhinsk
3
04 Aug FT
Maxline Rogachev
5
FC Baranovichi
0
05 Aug FT
FC Ostrovets
0
Lokomotiv Gomel
2
05 Aug FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
0
FC Lida
1
05 Aug FT
Bumprom Gomel
3
Zhodino Yuzhnoe
2
05 Aug FT
FK Osipovichy
2
Dnyapro Mogilev
8
06 Aug FT
FC Volna Pinsk
0
FK Vitebsk
4
06 Aug FT
FK Orsha
1
Niva
1
11 Aug FT
FC Volna Pinsk
2
Zhodino Yuzhnoe
1
11 Aug FT
FK Molodechno
5
Lokomotiv Gomel
0
11 Aug FT
FC Baranovichi
1
FC Ostrovets
1
11 Aug FT
Maxline Rogachev
5
FC Slonim
1
12 Aug FT
Bumprom Gomel
3
Niva
2
12 Aug FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
0
Arsenal Dzerzhinsk
1
12 Aug FT
FK Osipovichy
0
FC Lida
3
12 Aug FT
FK Orsha
1
Dnyapro Mogilev
1
15 Aug FT
FC Slonim
0
FC Ostrovets
5
15 Aug FT
FC Baranovichi
2
FK Molodechno
0
16 Aug FT
Niva
5
FC Volna Pinsk
2
16 Aug FT
FK Osipovichy
0
Arsenal Dzerzhinsk
2
16 Aug FT
Lokomotiv Gomel
2
Shakhtar-2 (Petrikov)
0
16 Aug FT
Dnyapro Mogilev
5
Bumprom Gomel
0
16 Aug FT
Zhodino Yuzhnoe
1
FK Vitebsk
2
19 Aug FT
FC Ostrovets
2
Maxline Rogachev
5
20 Aug FT
FK Osipovichy
0
Lokomotiv Gomel
2
20 Aug FT
FK Vitebsk
3
Niva
0
20 Aug FT
FC Volna Pinsk
0
Dnyapro Mogilev
2
20 Aug FT
FK Molodechno
1
FC Slonim
0
20 Aug FT
FK Orsha
1
Arsenal Dzerzhinsk
2
21 Aug FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
FC Baranovichi
1
21 Aug FT
Bumprom Gomel
2
FC Lida
0
26 Aug FT
Lokomotiv Gomel
1
FK Orsha
2
26 Aug FT
FC Lida
1
FC Volna Pinsk
1
26 Aug FT
FC Slonim
0
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
26 Aug FT
FC Baranovichi
2
FK Osipovichy
0
27 Aug FT
Maxline Rogachev
4
FK Molodechno
2
27 Aug FT
Niva
1
Zhodino Yuzhnoe
2
27 Aug FT
Arsenal Dzerzhinsk
1
Bumprom Gomel
0
27 Aug FT
Dnyapro Mogilev
0
FK Vitebsk
0
30 Aug FT
FK Orsha
0
FC Lida
3
02 Sep FT
Zhodino Yuzhnoe
0
Dnyapro Mogilev
4
02 Sep FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
Maxline Rogachev
3
02 Sep FT
FK Osipovichy
0
FC Slonim
0
02 Sep FT
FC Volna Pinsk
1
Arsenal Dzerzhinsk
2
03 Sep FT
FK Molodechno
1
FC Ostrovets
2
03 Sep FT
FK Vitebsk
0
FC Lida
0
03 Sep FT
FK Orsha
1
FC Baranovichi
0
03 Sep FT
Bumprom Gomel
0
Lokomotiv Gomel
2
09 Sep FT
FC Lida
1
Zhodino Yuzhnoe
2
09 Sep FT
FC Ostrovets
3
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
09 Sep FT
Arsenal Dzerzhinsk
4
FK Vitebsk
0
09 Sep FT
FC Slonim
2
FK Orsha
1
10 Sep FT
Lokomotiv Gomel
1
FC Volna Pinsk
0
10 Sep FT
Maxline Rogachev
2
FK Osipovichy
1
10 Sep FT
Dnyapro Mogilev
2
Niva
1
10 Sep FT
FC Baranovichi
2
Bumprom Gomel
1
16 Sep FT
Niva
1
FC Lida
2
16 Sep FT
FK Orsha
2
Maxline Rogachev
1
16 Sep FT
FK Vitebsk
2
Lokomotiv Gomel
0
16 Sep FT
FC Volna Pinsk
1
FC Baranovichi
0
17 Sep FT
Bumprom Gomel
3
FC Slonim
3
17 Sep FT
FK Osipovichy
1
FC Ostrovets
3
17 Sep FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
3
FK Molodechno
3
17 Sep FT
Zhodino Yuzhnoe
0
Arsenal Dzerzhinsk
2
23 Sep FT
Maxline Rogachev
2
Bumprom Gomel
0
23 Sep FT
FK Molodechno
3
FK Osipovichy
0
23 Sep FT
FC Ostrovets
4
FK Orsha
4
23 Sep FT
FC Slonim
0
FC Volna Pinsk
0
24 Sep FT
FC Lida
0
Dnyapro Mogilev
3
24 Sep FT
Arsenal Dzerzhinsk
4
Niva
1
24 Sep FT
FC Baranovichi
0
FK Vitebsk
4
24 Sep FT
Lokomotiv Gomel
2
Zhodino Yuzhnoe
1
30 Sep FT
FK Osipovichy
0
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
30 Sep FT
Bumprom Gomel
0
FC Ostrovets
7
30 Sep FT
FK Vitebsk
4
FC Slonim
1
30 Sep FT
FK Orsha
1
FK Molodechno
2
01 Oct FT
Niva
1
Lokomotiv Gomel
1
01 Oct FT
Zhodino Yuzhnoe
2
FC Baranovichi
2
01 Oct FT
FC Volna Pinsk
2
Maxline Rogachev
4
01 Oct FT
Dnyapro Mogilev
2
Arsenal Dzerzhinsk
0
07 Oct FT
Arsenal Dzerzhinsk
7
FC Lida
2
07 Oct FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
2
FK Orsha
1
07 Oct FT
FC Ostrovets
1
FC Volna Pinsk
4
07 Oct FT
Lokomotiv Gomel
0
Dnyapro Mogilev
3
07 Oct FT
Maxline Rogachev
0
FK Vitebsk
4
08 Oct FT
FK Molodechno
4
Bumprom Gomel
0
08 Oct FT
FC Slonim
2
Zhodino Yuzhnoe
0
08 Oct FT
FC Baranovichi
0
Niva
2
14 Oct FT
FC Lida
0
Lokomotiv Gomel
0
14 Oct FT
Zhodino Yuzhnoe
4
Maxline Rogachev
1
14 Oct FT
Bumprom Gomel
2
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
14 Oct FT
FK Vitebsk
3
FC Ostrovets
0
15 Oct FT
Niva
1
FC Slonim
0
15 Oct FT
FK Orsha
3
FK Osipovichy
0
15 Oct FT
FC Volna Pinsk
2
FK Molodechno
2
15 Oct FT
Dnyapro Mogilev
1
FC Baranovichi
0
21 Oct FT
FC Slonim
0
Dnyapro Mogilev
5
21 Oct FT
Maxline Rogachev
6
Niva
3
21 Oct FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
2
FC Volna Pinsk
1
21 Oct FT
FC Baranovichi
4
FC Lida
2
22 Oct FT
FK Osipovichy
0
Bumprom Gomel
1
22 Oct FT
FK Molodechno
0
FK Vitebsk
0
22 Oct FT
FC Ostrovets
0
Zhodino Yuzhnoe
3
22 Oct FT
Lokomotiv Gomel
1
Arsenal Dzerzhinsk
3
28 Oct FT
Zhodino Yuzhnoe
5
FK Molodechno
1
28 Oct FT
Arsenal Dzerzhinsk
3
FC Baranovichi
0
28 Oct FT
FC Lida
2
FC Slonim
2
28 Oct FT
Niva
1
FC Ostrovets
1
28 Oct FT
FK Vitebsk
2
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
29 Oct FT
Bumprom Gomel
2
FK Orsha
2
29 Oct FT
FC Volna Pinsk
2
FK Osipovichy
1
29 Oct FT
Dnyapro Mogilev
2
Maxline Rogachev
1
03 Nov FT
FC Ostrovets
0
Dnyapro Mogilev
0
04 Nov FT
Maxline Rogachev
1
FC Lida
0
04 Nov FT
FC Slonim
1
Arsenal Dzerzhinsk
5
04 Nov FT
FK Osipovichy
0
FK Vitebsk
4
04 Nov FT
FK Orsha
0
FC Volna Pinsk
1
05 Nov FT
FC Baranovichi
1
Lokomotiv Gomel
1
05 Nov FT
FK Molodechno
1
Niva
2
05 Nov FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
Zhodino Yuzhnoe
5
11 Nov FT
Arsenal Dzerzhinsk
1
Maxline Rogachev
4
11 Nov FT
Lokomotiv Gomel
1
FC Slonim
0
11 Nov FT
Dnyapro Mogilev
3
FK Molodechno
0
11 Nov FT
FK Vitebsk
3
FK Orsha
2
12 Nov FT
FC Lida
4
FC Ostrovets
0
12 Nov FT
Niva
1
Shakhtar-2 (Petrikov)
3
12 Nov FT
Zhodino Yuzhnoe
2
FK Osipovichy
0
12 Nov FT
FC Volna Pinsk
1
Bumprom Gomel
4
18 Nov FT
Maxline Rogachev
4
Lokomotiv Gomel
0
18 Nov FT
Bumprom Gomel
0
FK Vitebsk
1
18 Nov FT
FC Ostrovets
2
Arsenal Dzerzhinsk
4
18 Nov FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
0
Dnyapro Mogilev
1
19 Nov FT
FK Molodechno
2
FC Lida
3
19 Nov FT
FK Osipovichy
1
Niva
4
19 Nov FT
FC Slonim
0
FC Baranovichi
3
19 Nov FT
FK Orsha
2
Zhodino Yuzhnoe
5
25 Nov FT
Arsenal Dzerzhinsk
6
FK Molodechno
0
25 Nov FT
Dnyapro Mogilev
1
FK Osipovichy
0
25 Nov FT
FC Baranovichi
2
Maxline Rogachev
3
25 Nov FT
FC Lida
3
Shakhtar-2 (Petrikov)
1
25 Nov FT
FK Vitebsk
3
FC Volna Pinsk
0
25 Nov FT
Lokomotiv Gomel
2
FC Ostrovets
1
25 Nov FT
Niva
3
FK Orsha
1
25 Nov FT
Zhodino Yuzhnoe
2
Bumprom Gomel
3
#
Team
P
W
D
L
F
A
GD
PTS
1
Arsenal Dzerzhinsk
32
26
3
3
86
30
56
81
2
Dnyapro Mogilev
32
22
7
3
75
24
51
73
3
FK Vitebsk
32
23
4
5
68
22
46
73
4
Lokomotiv Gomel
32
19
5
8
55
40
15
62
5
Maxline Rogachev
32
19
4
9
84
52
32
61
6
FC Baranovichi
32
14
6
12
46
49
-3
48
7
Zhodino Yuzhnoe
32
13
7
12
62
52
10
46
8
FC Volna Pinsk
32
12
7
13
41
49
-8
43
9
Niva
32
12
5
15
53
66
-13
41
10
FC Lida
32
12
5
15
44
48
-4
41
11
FK Molodechno
32
11
8
13
51
56
-5
41
12
FC Ostrovets
32
10
9
13
54
62
-8
39
13
Bumprom Gomel
32
10
8
14
45
62
-17
38
14
FK Orsha
32
8
7
17
50
62
-12
31
15
FC Slonim
32
5
7
20
26
63
-37
22
16
Shakhtar-2 (Petrikov)
32
6
4
22
33
72
-39
22
17
FK Osipovichy
32
1
2
29
21
85
-64
5
  • Next stage
  • Qualification to Europa League Final Stage

Belarus - 1 League - Oddsbook