FIXTURES

RESULTS

27 May FT
Ararat Yerevan II
2
Lernayin A.
4
27 May FT
FC Alashkert II
2
Shirak II
2
27 May FT
FC Syunik
0
Andranik
1
27 May FT
Pyunik Academy
4
Onor
0
27 May FT
Urartu FC II
2
BKMA II
1
26 May FT
FC Noah 2
1
FC Mika
0
25 May FT
Ararat Armenia II
6
FC Nikarm
1
22 May FT
Shirak II
0
FC Syunik
1
21 May FT
FC Mika
0
Ararat Yerevan II
0
21 May FT
FC Nikarm
2
FC Alashkert II
6
21 May FT
Onor
0
Urartu FC II
6
20 May FT
BKMA II
2
FC Noah 2
0
20 May FT
Gandzasar
5
Pyunik Academy
4
20 May FT
Lernayin A.
3
Ararat Armenia II
0
18 May FT
Onor
2
FC Alashkert II
3
16 May FT
Andranik
0
Shirak II
0
16 May FT
Ararat Yerevan II
1
BKMA II
3
16 May FT
FC Syunik
5
FC Nikarm
0
15 May FT
Urartu FC II
1
Gandzasar
1
15 May FT
Ararat Armenia II
2
FC Mika
0
15 May FT
FC Alashkert II
2
Lernayin A.
1
15 May FT
FC Noah 2
6
Onor
1
12 May FT
Shirak II
2
FC Mika
0
11 May FT
FC Nikarm
0
Andranik
3
11 May FT
Pyunik Academy
0
Urartu FC II
0
10 May FT
BKMA II
4
Ararat Armenia II
3
10 May FT
Lernayin A.
4
FC Syunik
1
09 May FT
FC Mika
0
FC Alashkert II
0
09 May FT
Gandzasar
1
FC Noah 2
0
08 May FT
Onor
2
Ararat Yerevan II
2
05 May FT
FC Alashkert II
3
BKMA II
3
05 May FT
FC Noah 2
3
Pyunik Academy
1
04 May FT
Andranik
0
Lernayin A.
2
04 May FT
Ararat Armenia II
2
Onor
1
04 May FT
Ararat Yerevan II
1
Gandzasar
4
04 May FT
Shirak II
1
FC Nikarm
0
03 May FT
FC Syunik
4
FC Mika
3
30 Apr FT
FC Noah 2
8
FC Nikarm
0
28 Apr FT
Gandzasar
2
Ararat Armenia II
0
28 Apr FT
Lernayin A.
2
Shirak II
1
27 Apr FT
BKMA II
1
FC Syunik
2
27 Apr FT
FC Mika
0
Andranik
4
25 Apr FT
Urartu FC II
4
FC Noah 2
2
25 Apr FT
Pyunik Academy
2
Ararat Yerevan II
0
23 Apr FT
FC Alashkert II
1
Gandzasar
2
22 Apr FT
Andranik
0
BKMA II
2
21 Apr FT
FC Nikarm
0
Lernayin A.
2
20 Apr FT
Ararat Yerevan II
0
Urartu FC II
3
19 Apr FT
Ararat Armenia II
4
Pyunik Academy
0
17 Apr FT
Gandzasar
2
FC Syunik
0
16 Apr FT
BKMA II
4
Shirak II
0
16 Apr FT
FC Mika
0
FC Nikarm
1
15 Apr FT
FC Noah 2
0
Ararat Yerevan II
0
15 Apr FT
Onor
0
Andranik
4
14 Apr FT
Urartu FC II
0
Ararat Armenia II
1
14 Apr FT
Pyunik Academy
0
FC Alashkert II
1
11 Apr FT
Andranik
0
Gandzasar
2
11 Apr FT
FC Nikarm
0
BKMA II
6
11 Apr FT
Lernayin A.
3
FC Mika
0
10 Apr FT
Shirak II
9
Onor
0
09 Apr FT
Ararat Armenia II
2
FC Noah 2
1
09 Apr FT
FC Syunik
1
Pyunik Academy
0
08 Apr FT
FC Alashkert II
0
Urartu FC II
0
06 Apr FT
Onor
1
FC Nikarm
4
05 Apr FT
Gandzasar
1
Shirak II
0
04 Apr FT
BKMA II
3
Lernayin A.
1
03 Apr FT
FC Noah 2
2
FC Alashkert II
2
02 Apr FT
Urartu FC II
2
FC Syunik
2
02 Apr FT
Pyunik Academy
1
Andranik
1
02 Apr FT
Ararat Yerevan II
3
Ararat Armenia II
1
29 Mar FT
FC Nikarm
2
Ararat Yerevan II
4
29 Mar FT
Gandzasar
0
Lernayin A.
1
17 Mar FT
Andranik
1
Urartu FC II
1
17 Mar FT
FC Alashkert II
2
Ararat Yerevan II
1
17 Mar FT
FC Syunik
2
FC Noah 2
0
17 Mar FT
Shirak II
2
Pyunik Academy
1
16 Mar FT
Lernayin A.
6
Onor
1
15 Mar FT
FC Mika
0
BKMA II
3
15 Mar FT
FC Nikarm
0
Gandzasar
8
12 Mar FT
FC Noah 2
1
Andranik
2
11 Mar FT
Urartu FC II
2
Shirak II
2
10 Mar FT
Ararat Yerevan II
1
FC Syunik
3
10 Mar FT
Onor
1
FC Mika
4
09 Mar FT
Ararat Armenia II
2
FC Alashkert II
1
09 Mar FT
Pyunik Academy
7
FC Nikarm
2
05 Mar FT
Gandzasar
1
FC Mika
0
04 Mar FT
Andranik
0
Ararat Yerevan II
3
04 Mar FT
BKMA II
8
Onor
0
04 Mar FT
Shirak II
0
FC Noah 2
2
03 Mar FT
FC Nikarm
1
Urartu FC II
3
03 Mar FT
Lernayin A.
3
Pyunik Academy
0
02 Mar FT
FC Syunik
0
Ararat Armenia II
1
23 Feb FT
BKMA II
2
Urartu FC II
2
22 Feb FT
Lernayin A.
6
FC Nikarm
0
10 Dec FT
BKMA II
1
Gandzasar
2
06 Dec FT
Shirak II
1
Ararat Yerevan II
6
05 Dec FT
Gandzasar
2
BKMA II
0
05 Dec FT
Pyunik Academy
5
FC Mika
0
04 Dec FT
Ararat Armenia II
0
Andranik
1
04 Dec FT
FC Alashkert II
0
FC Syunik
2
03 Dec FT
Urartu FC II
1
Lernayin A.
1
01 Dec FT
BKMA II
4
Pyunik Academy
1
29 Nov FT
Andranik
2
FC Alashkert II
3
29 Nov FT
Onor
0
Gandzasar
1
29 Nov FT
Shirak II
1
Ararat Armenia II
0
28 Nov FT
FC Mika
0
Urartu FC II
3
27 Nov FT
Lernayin A.
2
FC Noah 2
0
27 Nov FT
Pyunik Academy
1
BKMA II
5
13 Nov FT
Andranik
2
FC Alashkert II
1
12 Nov FT
FC Noah 2
1
Lernayin A.
0
12 Nov FT
Gandzasar
2
Onor
0
11 Nov FT
Ararat Yerevan II
11
FC Nikarm
0
09 Nov FT
Andranik
0
FC Syunik
3
09 Nov FT
Shirak II
3
FC Alashkert II
2
08 Nov FT
FC Mika
2
FC Noah 2
2
08 Nov FT
FC Nikarm
0
Ararat Armenia II
5
08 Nov FT
Onor
1
Pyunik Academy
3
07 Nov FT
Lernayin A.
0
Ararat Yerevan II
0
05 Nov FT
FC Syunik
4
Shirak II
1
04 Nov FT
Urartu FC II
5
Onor
1
04 Nov FT
Ararat Yerevan II
0
FC Mika
1
04 Nov FT
FC Noah 2
0
BKMA II
2
04 Nov FT
Pyunik Academy
1
Gandzasar
2
03 Nov FT
Ararat Armenia II
1
Lernayin A.
1
03 Nov FT
FC Alashkert II
4
FC Nikarm
1
31 Oct FT
Gandzasar
5
Urartu FC II
0
31 Oct FT
Lernayin A.
1
FC Alashkert II
0
31 Oct FT
Shirak II
0
Andranik
1
30 Oct FT
BKMA II
3
Ararat Yerevan II
1
30 Oct FT
FC Mika
0
Ararat Armenia II
0
30 Oct FT
FC Nikarm
0
FC Syunik
1
29 Oct FT
Onor
0
FC Noah 2
1
26 Oct FT
Urartu FC II
0
Pyunik Academy
2
26 Oct FT
Ararat Armenia II
2
BKMA II
3
26 Oct FT
FC Alashkert II
2
FC Mika
1
25 Oct FT
Ararat Yerevan II
1
Onor
2
25 Oct FT
FC Noah 2
2
Gandzasar
3
24 Oct FT
Andranik
5
FC Nikarm
0
23 Oct FT
FC Syunik
2
Lernayin A.
3
22 Oct FT
BKMA II
3
FC Alashkert II
2
20 Oct FT
FC Nikarm
3
Shirak II
2
20 Oct FT
Gandzasar
3
Ararat Yerevan II
0
19 Oct FT
Onor
1
Ararat Armenia II
1
19 Oct FT
Pyunik Academy
1
FC Noah 2
5
18 Oct FT
FC Mika
0
FC Syunik
7
18 Oct FT
Lernayin A.
6
Andranik
1
02 Oct FT
FC Syunik
2
BKMA II
2
02 Oct FT
Shirak II
1
Lernayin A.
4
01 Oct FT
Andranik
3
FC Mika
0
01 Oct FT
FC Noah 2
0
Urartu FC II
0
30 Sep FT
Ararat Armenia II
0
Gandzasar
3
30 Sep FT
Ararat Yerevan II
3
Pyunik Academy
1
30 Sep FT
FC Alashkert II
0
Onor
0
27 Sep FT
BKMA II
3
Andranik
0
27 Sep FT
FC Mika
0
Shirak II
1
26 Sep FT
Urartu FC II
1
Ararat Yerevan II
2
26 Sep FT
Gandzasar
3
FC Alashkert II
1
26 Sep FT
Onor
0
FC Syunik
4
26 Sep FT
Pyunik Academy
2
Ararat Armenia II
2
23 Sep FT
Shirak II
1
BKMA II
0
22 Sep FT
Andranik
0
Onor
1
22 Sep FT
Ararat Armenia II
3
Urartu FC II
3
22 Sep FT
Ararat Yerevan II
1
FC Noah 2
1
22 Sep FT
FC Alashkert II
1
Pyunik Academy
0
22 Sep FT
FC Nikarm
1
FC Mika
3
21 Sep FT
FC Syunik
1
Gandzasar
1
17 Sep FT
BKMA II
5
FC Nikarm
1
16 Sep FT
Urartu FC II
1
FC Alashkert II
0
16 Sep FT
Onor
5
Shirak II
2
15 Sep FT
Pyunik Academy
0
FC Syunik
1
14 Sep FT
FC Mika
3
Lernayin A.
0
14 Sep FT
FC Noah 2
2
Ararat Armenia II
0
14 Sep FT
Gandzasar
6
Andranik
0
01 Sep FT
FC Alashkert II
4
FC Noah 2
1
31 Aug FT
Andranik
3
Pyunik Academy
2
31 Aug FT
FC Syunik
1
Urartu FC II
0
31 Aug FT
Lernayin A.
1
BKMA II
3
30 Aug FT
Ararat Armenia II
3
Ararat Yerevan II
4
30 Aug FT
FC Nikarm
0
Onor
1
29 Aug FT
Shirak II
1
Gandzasar
2
26 Aug FT
Ararat Yerevan II
5
FC Alashkert II
0
26 Aug FT
BKMA II
4
FC Mika
1
26 Aug FT
FC Noah 2
0
FC Syunik
2
25 Aug FT
Urartu FC II
0
Andranik
0
25 Aug FT
Gandzasar
2
FC Nikarm
0
25 Aug FT
Onor
1
Lernayin A.
2
25 Aug FT
Pyunik Academy
2
Shirak II
1
21 Aug FT
Andranik
2
FC Noah 2
2
21 Aug FT
FC Alashkert II
2
Ararat Armenia II
2
21 Aug FT
FC Mika
1
Onor
1
21 Aug FT
FC Nikarm
6
Pyunik Academy
4
21 Aug FT
FC Syunik
1
Ararat Yerevan II
0
21 Aug FT
Lernayin A.
2
Gandzasar
0
21 Aug FT
Shirak II
3
Urartu FC II
2
15 Aug FT
Urartu FC II
5
FC Nikarm
1
15 Aug FT
Ararat Armenia II
1
FC Syunik
2
15 Aug FT
FC Mika
0
Gandzasar
3
15 Aug FT
Onor
0
BKMA II
1
15 Aug FT
Pyunik Academy
2
Lernayin A.
0
14 Aug FT
Ararat Yerevan II
0
Andranik
1
14 Aug FT
FC Noah 2
2
Shirak II
1
07 Aug FT
Ararat Yerevan II
0
Shirak II
3
06 Aug FT
FC Nikarm
1
FC Noah 2
8
06 Aug FT
FC Syunik
5
FC Alashkert II
1
05 Aug FT
Lernayin A.
1
Urartu FC II
1
05 Aug FT
FC Mika
1
Pyunik Academy
3
05 Aug FT
Andranik
0
Ararat Armenia II
2
01 Aug FT
Urartu FC II
3
FC Mika
1
01 Aug FT
Ararat Armenia II
2
Shirak II
0

results

01 Aug FT
Ararat Armenia II
2
Shirak II
0
01 Aug FT
Urartu FC II
3
FC Mika
1
05 Aug FT
Andranik
0
Ararat Armenia II
2
05 Aug FT
FC Mika
1
Pyunik Academy
3
05 Aug FT
Lernayin A.
1
Urartu FC II
1
06 Aug FT
FC Nikarm
1
FC Noah 2
8
06 Aug FT
FC Syunik
5
FC Alashkert II
1
07 Aug FT
Ararat Yerevan II
0
Shirak II
3
14 Aug FT
Ararat Yerevan II
0
Andranik
1
14 Aug FT
FC Noah 2
2
Shirak II
1
15 Aug FT
Ararat Armenia II
1
FC Syunik
2
15 Aug FT
FC Mika
0
Gandzasar
3
15 Aug FT
Onor
0
BKMA II
1
15 Aug FT
Pyunik Academy
2
Lernayin A.
0
15 Aug FT
Urartu FC II
5
FC Nikarm
1
21 Aug FT
Andranik
2
FC Noah 2
2
21 Aug FT
FC Alashkert II
2
Ararat Armenia II
2
21 Aug FT
FC Mika
1
Onor
1
21 Aug FT
FC Nikarm
6
Pyunik Academy
4
21 Aug FT
FC Syunik
1
Ararat Yerevan II
0
21 Aug FT
Lernayin A.
2
Gandzasar
0
21 Aug FT
Shirak II
3
Urartu FC II
2
25 Aug FT
Pyunik Academy
2
Shirak II
1
25 Aug FT
Gandzasar
2
FC Nikarm
0
25 Aug FT
Onor
1
Lernayin A.
2
25 Aug FT
Urartu FC II
0
Andranik
0
26 Aug FT
Ararat Yerevan II
5
FC Alashkert II
0
26 Aug FT
BKMA II
4
FC Mika
1
26 Aug FT
FC Noah 2
0
FC Syunik
2
29 Aug FT
Shirak II
1
Gandzasar
2
30 Aug FT
Ararat Armenia II
3
Ararat Yerevan II
4
30 Aug FT
FC Nikarm
0
Onor
1
31 Aug FT
Andranik
3
Pyunik Academy
2
31 Aug FT
FC Syunik
1
Urartu FC II
0
31 Aug FT
Lernayin A.
1
BKMA II
3
01 Sep FT
FC Alashkert II
4
FC Noah 2
1
14 Sep FT
FC Mika
3
Lernayin A.
0
14 Sep FT
FC Noah 2
2
Ararat Armenia II
0
14 Sep FT
Gandzasar
6
Andranik
0
15 Sep FT
Pyunik Academy
0
FC Syunik
1
16 Sep FT
Onor
5
Shirak II
2
16 Sep FT
Urartu FC II
1
FC Alashkert II
0
17 Sep FT
BKMA II
5
FC Nikarm
1
21 Sep FT
FC Syunik
1
Gandzasar
1
22 Sep FT
Andranik
0
Onor
1
22 Sep FT
Ararat Armenia II
3
Urartu FC II
3
22 Sep FT
Ararat Yerevan II
1
FC Noah 2
1
22 Sep FT
FC Alashkert II
1
Pyunik Academy
0
22 Sep FT
FC Nikarm
1
FC Mika
3
23 Sep FT
Shirak II
1
BKMA II
0
26 Sep FT
Gandzasar
3
FC Alashkert II
1
26 Sep FT
Onor
0
FC Syunik
4
26 Sep FT
Pyunik Academy
2
Ararat Armenia II
2
26 Sep FT
Urartu FC II
1
Ararat Yerevan II
2
27 Sep FT
BKMA II
3
Andranik
0
27 Sep FT
FC Mika
0
Shirak II
1
30 Sep FT
Ararat Armenia II
0
Gandzasar
3
30 Sep FT
Ararat Yerevan II
3
Pyunik Academy
1
30 Sep FT
FC Alashkert II
0
Onor
0
01 Oct FT
Andranik
3
FC Mika
0
01 Oct FT
FC Noah 2
0
Urartu FC II
0
02 Oct FT
FC Syunik
2
BKMA II
2
02 Oct FT
Shirak II
1
Lernayin A.
4
18 Oct FT
FC Mika
0
FC Syunik
7
18 Oct FT
Lernayin A.
6
Andranik
1
19 Oct FT
Onor
1
Ararat Armenia II
1
19 Oct FT
Pyunik Academy
1
FC Noah 2
5
20 Oct FT
FC Nikarm
3
Shirak II
2
20 Oct FT
Gandzasar
3
Ararat Yerevan II
0
22 Oct FT
BKMA II
3
FC Alashkert II
2
23 Oct FT
FC Syunik
2
Lernayin A.
3
24 Oct FT
Andranik
5
FC Nikarm
0
25 Oct FT
Ararat Yerevan II
1
Onor
2
25 Oct FT
FC Noah 2
2
Gandzasar
3
26 Oct FT
Ararat Armenia II
2
BKMA II
3
26 Oct FT
FC Alashkert II
2
FC Mika
1
26 Oct FT
Urartu FC II
0
Pyunik Academy
2
29 Oct FT
Onor
0
FC Noah 2
1
30 Oct FT
BKMA II
3
Ararat Yerevan II
1
30 Oct FT
FC Mika
0
Ararat Armenia II
0
30 Oct FT
FC Nikarm
0
FC Syunik
1
31 Oct FT
Gandzasar
5
Urartu FC II
0
31 Oct FT
Lernayin A.
1
FC Alashkert II
0
31 Oct FT
Shirak II
0
Andranik
1
03 Nov FT
Ararat Armenia II
1
Lernayin A.
1
03 Nov FT
FC Alashkert II
4
FC Nikarm
1
04 Nov FT
Ararat Yerevan II
0
FC Mika
1
04 Nov FT
FC Noah 2
0
BKMA II
2
04 Nov FT
Pyunik Academy
1
Gandzasar
2
04 Nov FT
Urartu FC II
5
Onor
1
05 Nov FT
FC Syunik
4
Shirak II
1
07 Nov FT
Lernayin A.
0
Ararat Yerevan II
0
08 Nov FT
FC Mika
2
FC Noah 2
2
08 Nov FT
FC Nikarm
0
Ararat Armenia II
5
08 Nov FT
Onor
1
Pyunik Academy
3
09 Nov FT
Andranik
0
FC Syunik
3
09 Nov FT
Shirak II
3
FC Alashkert II
2
11 Nov FT
Ararat Yerevan II
11
FC Nikarm
0
12 Nov FT
FC Noah 2
1
Lernayin A.
0
12 Nov FT
Gandzasar
2
Onor
0
13 Nov FT
Andranik
2
FC Alashkert II
1
27 Nov FT
Lernayin A.
2
FC Noah 2
0
27 Nov FT
Pyunik Academy
1
BKMA II
5
28 Nov FT
FC Mika
0
Urartu FC II
3
29 Nov FT
Andranik
2
FC Alashkert II
3
29 Nov FT
Onor
0
Gandzasar
1
29 Nov FT
Shirak II
1
Ararat Armenia II
0
01 Dec FT
BKMA II
4
Pyunik Academy
1
03 Dec FT
Urartu FC II
1
Lernayin A.
1
04 Dec FT
Ararat Armenia II
0
Andranik
1
04 Dec FT
FC Alashkert II
0
FC Syunik
2
05 Dec FT
Gandzasar
2
BKMA II
0
05 Dec FT
Pyunik Academy
5
FC Mika
0
06 Dec FT
Shirak II
1
Ararat Yerevan II
6
10 Dec FT
BKMA II
1
Gandzasar
2
22 Feb FT
Lernayin A.
6
FC Nikarm
0
23 Feb FT
BKMA II
2
Urartu FC II
2
02 Mar FT
FC Syunik
0
Ararat Armenia II
1
03 Mar FT
FC Nikarm
1
Urartu FC II
3
03 Mar FT
Lernayin A.
3
Pyunik Academy
0
04 Mar FT
Andranik
0
Ararat Yerevan II
3
04 Mar FT
BKMA II
8
Onor
0
04 Mar FT
Shirak II
0
FC Noah 2
2
05 Mar FT
Gandzasar
1
FC Mika
0
09 Mar FT
Ararat Armenia II
2
FC Alashkert II
1
09 Mar FT
Pyunik Academy
7
FC Nikarm
2
10 Mar FT
Ararat Yerevan II
1
FC Syunik
3
10 Mar FT
Onor
1
FC Mika
4
11 Mar FT
Urartu FC II
2
Shirak II
2
12 Mar FT
FC Noah 2
1
Andranik
2
15 Mar FT
FC Mika
0
BKMA II
3
15 Mar FT
FC Nikarm
0
Gandzasar
8
16 Mar FT
Lernayin A.
6
Onor
1
17 Mar FT
Andranik
1
Urartu FC II
1
17 Mar FT
FC Alashkert II
2
Ararat Yerevan II
1
17 Mar FT
FC Syunik
2
FC Noah 2
0
17 Mar FT
Shirak II
2
Pyunik Academy
1
29 Mar FT
FC Nikarm
2
Ararat Yerevan II
4
29 Mar FT
Gandzasar
0
Lernayin A.
1
02 Apr FT
Ararat Yerevan II
3
Ararat Armenia II
1
02 Apr FT
Pyunik Academy
1
Andranik
1
02 Apr FT
Urartu FC II
2
FC Syunik
2
03 Apr FT
FC Noah 2
2
FC Alashkert II
2
04 Apr FT
BKMA II
3
Lernayin A.
1
05 Apr FT
Gandzasar
1
Shirak II
0
06 Apr FT
Onor
1
FC Nikarm
4
08 Apr FT
FC Alashkert II
0
Urartu FC II
0
09 Apr FT
FC Syunik
1
Pyunik Academy
0
09 Apr FT
Ararat Armenia II
2
FC Noah 2
1
10 Apr FT
Shirak II
9
Onor
0
11 Apr FT
Andranik
0
Gandzasar
2
11 Apr FT
FC Nikarm
0
BKMA II
6
11 Apr FT
Lernayin A.
3
FC Mika
0
14 Apr FT
Pyunik Academy
0
FC Alashkert II
1
14 Apr FT
Urartu FC II
0
Ararat Armenia II
1
15 Apr FT
FC Noah 2
0
Ararat Yerevan II
0
15 Apr FT
Onor
0
Andranik
4
16 Apr FT
BKMA II
4
Shirak II
0
16 Apr FT
FC Mika
0
FC Nikarm
1
17 Apr FT
Gandzasar
2
FC Syunik
0
19 Apr FT
Ararat Armenia II
4
Pyunik Academy
0
20 Apr FT
Ararat Yerevan II
0
Urartu FC II
3
21 Apr FT
FC Nikarm
0
Lernayin A.
2
22 Apr FT
Andranik
0
BKMA II
2
23 Apr FT
FC Alashkert II
1
Gandzasar
2
25 Apr FT
Pyunik Academy
2
Ararat Yerevan II
0
25 Apr FT
Urartu FC II
4
FC Noah 2
2
27 Apr FT
BKMA II
1
FC Syunik
2
27 Apr FT
FC Mika
0
Andranik
4
28 Apr FT
Gandzasar
2
Ararat Armenia II
0
28 Apr FT
Lernayin A.
2
Shirak II
1
30 Apr FT
FC Noah 2
8
FC Nikarm
0
03 May FT
FC Syunik
4
FC Mika
3
04 May FT
Andranik
0
Lernayin A.
2
04 May FT
Ararat Armenia II
2
Onor
1
04 May FT
Ararat Yerevan II
1
Gandzasar
4
04 May FT
Shirak II
1
FC Nikarm
0
05 May FT
FC Alashkert II
3
BKMA II
3
05 May FT
FC Noah 2
3
Pyunik Academy
1
08 May FT
Onor
2
Ararat Yerevan II
2
09 May FT
FC Mika
0
FC Alashkert II
0
09 May FT
Gandzasar
1
FC Noah 2
0
10 May FT
BKMA II
4
Ararat Armenia II
3
10 May FT
Lernayin A.
4
FC Syunik
1
11 May FT
FC Nikarm
0
Andranik
3
11 May FT
Pyunik Academy
0
Urartu FC II
0
12 May FT
Shirak II
2
FC Mika
0
15 May FT
Ararat Armenia II
2
FC Mika
0
15 May FT
FC Alashkert II
2
Lernayin A.
1
15 May FT
FC Noah 2
6
Onor
1
15 May FT
Urartu FC II
1
Gandzasar
1
16 May FT
FC Syunik
5
FC Nikarm
0
16 May FT
Andranik
0
Shirak II
0
16 May FT
Ararat Yerevan II
1
BKMA II
3
18 May FT
Onor
2
FC Alashkert II
3
20 May FT
BKMA II
2
FC Noah 2
0
20 May FT
Gandzasar
5
Pyunik Academy
4
20 May FT
Lernayin A.
3
Ararat Armenia II
0
21 May FT
FC Mika
0
Ararat Yerevan II
0
21 May FT
FC Nikarm
2
FC Alashkert II
6
21 May FT
Onor
0
Urartu FC II
6
22 May FT
Shirak II
0
FC Syunik
1
25 May FT
Ararat Armenia II
6
FC Nikarm
1
26 May FT
FC Noah 2
1
FC Mika
0
27 May FT
Ararat Yerevan II
2
Lernayin A.
4
27 May FT
FC Alashkert II
2
Shirak II
2
27 May FT
FC Syunik
0
Andranik
1
27 May FT
Pyunik Academy
4
Onor
0
27 May FT
Urartu FC II
2
BKMA II
1
#
Team
P
W
D
L
F
A
GD
PTS
1
Gandzasar
14
11
2
1
34
11
23
35
2
FC Syunik
14
11
1
2
31
11
20
34
3
BKMA II
14
9
2
3
34
15
19
29
4
Andranik
14
9
2
3
21
18
3
29
5
Lernayin A.
14
7
2
5
22
19
3
23
6
Urartu FC II
14
4
7
3
24
17
7
19
7
Ararat Yerevan II
14
5
4
5
23
20
3
19
8
Ararat Armenia II
14
4
4
6
18
20
-2
16
9
FC Noah 2
14
4
3
7
25
24
1
15
10
FC Alashkert II
14
4
2
8
22
31
-9
14
11
Onor
14
3
2
9
9
47
-38
11
12
Pyunik Academy
14
3
0
11
22
37
-15
9
13
Shirak II
14
2
3
9
16
29
-13
9
14
FC Mika
14
3
0
11
14
32
-18
9
15
FC Nikarm
14
2
0
12
11
66
-55
6
  • Next stage
  • Qualification to Europa League Final Stage

Armenia - 1 League - Oddsbook