FIXTURES

21 Jul 13:00
Argentinos Juniors
Tigre
21 Jul 13:00
Banfield
Atletico Tucuman
21 Jul 13:00
Barracas Central
Newell's Old Boys
21 Jul 13:00
Belgrano
Deportivo Riestra
21 Jul 13:00
Central Cordoba de Santiago
Club Atletico Platense
21 Jul 13:00
Defensa y Justicia
Boca Juniors
21 Jul 13:00
Estudiantes de la Plata
Union
21 Jul 13:00
Independiente Rivadavia
Gimnasia LP
21 Jul 13:00
Instituto Cordoba
Independiente
21 Jul 13:00
Racing Club
Godoy Cruz
21 Jul 13:00
River Plate
Lanus
21 Jul 13:00
Rosario Central
Sarmiento
21 Jul 13:00
San Lorenzo de Almagro
CA Huracan
21 Jul 13:00
Velez Sarsfield
Talleres
24 Jul 13:00
Atletico Tucuman
Instituto Cordoba
24 Jul 13:00
Boca Juniors
Banfield
24 Jul 13:00
CA Huracan
Estudiantes de la Plata
24 Jul 13:00
Club Atletico Platense
Velez Sarsfield
24 Jul 13:00
Deportivo Riestra
Argentinos Juniors
24 Jul 13:00
Gimnasia LP
San Lorenzo de Almagro
24 Jul 13:00
Godoy Cruz
River Plate
24 Jul 13:00
Independiente
Barracas Central
24 Jul 13:00
Lanus
Belgrano
24 Jul 13:00
Newell's Old Boys
Independiente Rivadavia
24 Jul 13:00
Sarmiento
Racing Club
24 Jul 13:00
Talleres
Defensa y Justicia
24 Jul 13:00
Tigre
Central Cordoba de Santiago
28 Jul 13:00
Argentinos Juniors
Lanus
28 Jul 13:00
Banfield
Talleres
28 Jul 13:00
Barracas Central
Atletico Tucuman
28 Jul 13:00
Belgrano
Godoy Cruz
28 Jul 13:00
Central Cordoba de Santiago
Velez Sarsfield
28 Jul 13:00
Defensa y Justicia
Club Atletico Platense
28 Jul 13:00
Estudiantes de la Plata
Gimnasia LP
28 Jul 13:00
Independiente Rivadavia
Independiente
28 Jul 13:00
Instituto Cordoba
Boca Juniors
28 Jul 13:00
Racing Club
Union
28 Jul 13:00
River Plate
Sarmiento
28 Jul 13:00
Rosario Central
CA Huracan
28 Jul 13:00
San Lorenzo de Almagro
Newell's Old Boys
28 Jul 13:00
Tigre
Deportivo Riestra
04 Aug 13:00
Atletico Tucuman
Independiente Rivadavia
04 Aug 13:00
Boca Juniors
Barracas Central
04 Aug 13:00
CA Huracan
Racing Club
04 Aug 13:00
Club Atletico Platense
Banfield
04 Aug 13:00
Deportivo Riestra
Central Cordoba de Santiago
04 Aug 13:00
Gimnasia LP
Rosario Central
04 Aug 13:00
Godoy Cruz
Argentinos Juniors
04 Aug 13:00
Independiente
San Lorenzo de Almagro
04 Aug 13:00
Lanus
Tigre
04 Aug 13:00
Newell's Old Boys
Estudiantes de la Plata
04 Aug 13:00
Sarmiento
Belgrano
04 Aug 13:00
Talleres
Instituto Cordoba
04 Aug 13:00
Union
River Plate
04 Aug 13:00
Velez Sarsfield
Defensa y Justicia
11 Aug 13:00
Argentinos Juniors
Sarmiento
11 Aug 13:00
Banfield
Velez Sarsfield
11 Aug 13:00
Barracas Central
Talleres
11 Aug 13:00
Belgrano
Union
11 Aug 13:00
Central Cordoba de Santiago
Defensa y Justicia
11 Aug 13:00
Deportivo Riestra
Lanus
11 Aug 13:00
Estudiantes de la Plata
Independiente
11 Aug 13:00
Independiente Rivadavia
Boca Juniors
11 Aug 13:00
Instituto Cordoba
Club Atletico Platense
11 Aug 13:00
Racing Club
Gimnasia LP
11 Aug 13:00
River Plate
CA Huracan
11 Aug 13:00
Rosario Central
Newell's Old Boys
11 Aug 13:00
San Lorenzo de Almagro
Atletico Tucuman
11 Aug 13:00
Tigre
Godoy Cruz
18 Aug 13:00
Atletico Tucuman
Estudiantes de la Plata
18 Aug 13:00
Boca Juniors
San Lorenzo de Almagro
18 Aug 13:00
CA Huracan
Belgrano
18 Aug 13:00
Club Atletico Platense
Barracas Central
18 Aug 13:00
Defensa y Justicia
Banfield
18 Aug 13:00
Gimnasia LP
River Plate
18 Aug 13:00
Godoy Cruz
Deportivo Riestra
18 Aug 13:00
Independiente
Rosario Central
18 Aug 13:00
Lanus
Central Cordoba de Santiago
18 Aug 13:00
Newell's Old Boys
Racing Club
18 Aug 13:00
Sarmiento
Tigre
18 Aug 13:00
Talleres
Independiente Rivadavia
18 Aug 13:00
Union
Argentinos Juniors
18 Aug 13:00
Velez Sarsfield
Instituto Cordoba
25 Aug 13:00
Argentinos Juniors
CA Huracan
25 Aug 13:00
Barracas Central
Velez Sarsfield
25 Aug 13:00
Belgrano
Gimnasia LP
25 Aug 13:00
Central Cordoba de Santiago
Banfield
25 Aug 13:00
Deportivo Riestra
Sarmiento
25 Aug 13:00
Estudiantes de la Plata
Boca Juniors
25 Aug 13:00
Independiente Rivadavia
Club Atletico Platense
25 Aug 13:00
Instituto Cordoba
Defensa y Justicia
25 Aug 13:00
Lanus
Godoy Cruz
25 Aug 13:00
Racing Club
Independiente
25 Aug 13:00
River Plate
Newell's Old Boys
25 Aug 13:00
Rosario Central
Atletico Tucuman
25 Aug 13:00
San Lorenzo de Almagro
Talleres
25 Aug 13:00
Tigre
Union
01 Sep 13:00
Atletico Tucuman
Racing Club
01 Sep 13:00
Banfield
Instituto Cordoba
01 Sep 13:00
Boca Juniors
Rosario Central
01 Sep 13:00
CA Huracan
Tigre
01 Sep 13:00
Club Atletico Platense
San Lorenzo de Almagro
01 Sep 13:00
Defensa y Justicia
Barracas Central
01 Sep 13:00
Gimnasia LP
Argentinos Juniors
01 Sep 13:00
Godoy Cruz
Central Cordoba de Santiago
01 Sep 13:00
Independiente
River Plate
01 Sep 13:00
Newell's Old Boys
Belgrano
01 Sep 13:00
Sarmiento
Lanus
01 Sep 13:00
Talleres
Estudiantes de la Plata
01 Sep 13:00
Union
Deportivo Riestra
01 Sep 13:00
Velez Sarsfield
Independiente Rivadavia
15 Sep 13:00
Argentinos Juniors
Newell's Old Boys
15 Sep 13:00
Barracas Central
Banfield
15 Sep 13:00
Belgrano
Independiente
15 Sep 13:00
Central Cordoba de Santiago
Instituto Cordoba
15 Sep 13:00
Deportivo Riestra
CA Huracan
15 Sep 13:00
Estudiantes de la Plata
Club Atletico Platense
15 Sep 13:00
Godoy Cruz
Sarmiento
15 Sep 13:00
Independiente Rivadavia
Defensa y Justicia
15 Sep 13:00
Lanus
Union
15 Sep 13:00
Racing Club
Boca Juniors
15 Sep 13:00
River Plate
Atletico Tucuman
15 Sep 13:00
Rosario Central
Talleres
15 Sep 13:00
San Lorenzo de Almagro
Velez Sarsfield
15 Sep 13:00
Tigre
Gimnasia LP
22 Sep 13:00
Atletico Tucuman
Belgrano
22 Sep 13:00
Banfield
Independiente Rivadavia
22 Sep 13:00
Boca Juniors
River Plate
22 Sep 13:00
CA Huracan
Lanus
22 Sep 13:00
Club Atletico Platense
Rosario Central
22 Sep 13:00
Defensa y Justicia
San Lorenzo de Almagro
22 Sep 13:00
Gimnasia LP
Deportivo Riestra
22 Sep 13:00
Independiente
Argentinos Juniors
22 Sep 13:00
Instituto Cordoba
Barracas Central
22 Sep 13:00
Newell's Old Boys
Tigre
22 Sep 13:00
Sarmiento
Central Cordoba de Santiago
22 Sep 13:00
Talleres
Racing Club
22 Sep 13:00
Union
Godoy Cruz
22 Sep 13:00
Velez Sarsfield
Estudiantes de la Plata
29 Sep 13:00
Argentinos Juniors
Atletico Tucuman
29 Sep 13:00
Belgrano
Boca Juniors
29 Sep 13:00
Central Cordoba de Santiago
Barracas Central
29 Sep 13:00
Deportivo Riestra
Newell's Old Boys
29 Sep 13:00
Estudiantes de la Plata
Defensa y Justicia
29 Sep 13:00
Godoy Cruz
CA Huracan
29 Sep 13:00
Independiente Rivadavia
Instituto Cordoba
29 Sep 13:00
Lanus
Gimnasia LP
29 Sep 13:00
Racing Club
Club Atletico Platense
29 Sep 13:00
River Plate
Talleres
29 Sep 13:00
Rosario Central
Velez Sarsfield
29 Sep 13:00
San Lorenzo de Almagro
Banfield
29 Sep 13:00
Sarmiento
Union
29 Sep 13:00
Tigre
Independiente
06 Oct 13:00
Atletico Tucuman
Tigre
06 Oct 13:00
Banfield
Estudiantes de la Plata
06 Oct 13:00
Barracas Central
Independiente Rivadavia
06 Oct 13:00
Boca Juniors
Argentinos Juniors
06 Oct 13:00
CA Huracan
Sarmiento
06 Oct 13:00
Club Atletico Platense
River Plate
06 Oct 13:00
Defensa y Justicia
Rosario Central
06 Oct 13:00
Gimnasia LP
Godoy Cruz
06 Oct 13:00
Independiente
Deportivo Riestra
06 Oct 13:00
Instituto Cordoba
San Lorenzo de Almagro
06 Oct 13:00
Newell's Old Boys
Lanus
06 Oct 13:00
Talleres
Belgrano
06 Oct 13:00
Union
Central Cordoba de Santiago
06 Oct 13:00
Velez Sarsfield
Racing Club
20 Oct 13:00
Argentinos Juniors
Talleres
20 Oct 13:00
Belgrano
Club Atletico Platense
20 Oct 13:00
Central Cordoba de Santiago
Independiente Rivadavia
20 Oct 13:00
Deportivo Riestra
Atletico Tucuman
20 Oct 13:00
Estudiantes de la Plata
Instituto Cordoba
20 Oct 13:00
Godoy Cruz
Newell's Old Boys
20 Oct 13:00
Lanus
Independiente
20 Oct 13:00
Racing Club
Defensa y Justicia
20 Oct 13:00
River Plate
Velez Sarsfield
20 Oct 13:00
Rosario Central
Banfield
20 Oct 13:00
San Lorenzo de Almagro
Barracas Central
20 Oct 13:00
Sarmiento
Gimnasia LP
20 Oct 13:00
Tigre
Boca Juniors
20 Oct 13:00
Union
CA Huracan
27 Oct 14:00
Atletico Tucuman
Lanus
27 Oct 14:00
Banfield
Racing Club
27 Oct 14:00
Barracas Central
Estudiantes de la Plata
27 Oct 14:00
Boca Juniors
Deportivo Riestra
27 Oct 14:00
CA Huracan
Central Cordoba de Santiago
27 Oct 14:00
Club Atletico Platense
Argentinos Juniors
27 Oct 14:00
Defensa y Justicia
River Plate
27 Oct 14:00
Gimnasia LP
Union
27 Oct 14:00
Independiente
Godoy Cruz
27 Oct 14:00
Independiente Rivadavia
San Lorenzo de Almagro
27 Oct 14:00
Instituto Cordoba
Rosario Central
27 Oct 14:00
Newell's Old Boys
Sarmiento
27 Oct 14:00
Talleres
Tigre
27 Oct 14:00
Velez Sarsfield
Belgrano
03 Nov 14:00
Argentinos Juniors
Velez Sarsfield
03 Nov 14:00
Belgrano
Defensa y Justicia
03 Nov 14:00
CA Huracan
Gimnasia LP
03 Nov 14:00
Central Cordoba de Santiago
San Lorenzo de Almagro
03 Nov 14:00
Deportivo Riestra
Talleres
03 Nov 14:00
Estudiantes de la Plata
Independiente Rivadavia
03 Nov 14:00
Godoy Cruz
Atletico Tucuman
03 Nov 14:00
Lanus
Boca Juniors
03 Nov 14:00
Racing Club
Instituto Cordoba
03 Nov 14:00
River Plate
Banfield
03 Nov 14:00
Rosario Central
Barracas Central
03 Nov 14:00
Sarmiento
Independiente
03 Nov 14:00
Tigre
Club Atletico Platense
03 Nov 14:00
Union
Newell's Old Boys
06 Nov 14:00
Atletico Tucuman
Sarmiento
06 Nov 14:00
Banfield
Belgrano
06 Nov 14:00
Barracas Central
Racing Club
06 Nov 14:00
Boca Juniors
Godoy Cruz
06 Nov 14:00
Club Atletico Platense
Deportivo Riestra
06 Nov 14:00
Defensa y Justicia
Argentinos Juniors
06 Nov 14:00
Gimnasia LP
Central Cordoba de Santiago
06 Nov 14:00
Independiente
Union
06 Nov 14:00
Independiente Rivadavia
Rosario Central
06 Nov 14:00
Instituto Cordoba
River Plate
06 Nov 14:00
Newell's Old Boys
CA Huracan
06 Nov 14:00
San Lorenzo de Almagro
Estudiantes de la Plata
06 Nov 14:00
Talleres
Lanus
06 Nov 14:00
Velez Sarsfield
Tigre
10 Nov 14:00
Argentinos Juniors
Banfield
10 Nov 14:00
Belgrano
Instituto Cordoba
10 Nov 14:00
CA Huracan
Independiente
10 Nov 14:00
Central Cordoba de Santiago
Estudiantes de la Plata
10 Nov 14:00
Deportivo Riestra
Velez Sarsfield
10 Nov 14:00
Gimnasia LP
Newell's Old Boys
10 Nov 14:00
Godoy Cruz
Talleres
10 Nov 14:00
Lanus
Club Atletico Platense
10 Nov 14:00
Racing Club
Independiente Rivadavia
10 Nov 14:00
River Plate
Barracas Central
10 Nov 14:00
Rosario Central
San Lorenzo de Almagro
10 Nov 14:00
Sarmiento
Boca Juniors
10 Nov 14:00
Tigre
Defensa y Justicia
10 Nov 14:00
Union
Atletico Tucuman
20 Nov 14:00
Atletico Tucuman
CA Huracan
20 Nov 14:00
Banfield
Tigre
20 Nov 14:00
Barracas Central
Belgrano
20 Nov 14:00
Boca Juniors
Union
20 Nov 14:00
Club Atletico Platense
Godoy Cruz
20 Nov 14:00
Defensa y Justicia
Deportivo Riestra
20 Nov 14:00
Estudiantes de la Plata
Rosario Central
20 Nov 14:00
Independiente
Gimnasia LP
20 Nov 14:00
Independiente Rivadavia
River Plate
20 Nov 14:00
Instituto Cordoba
Argentinos Juniors
20 Nov 14:00
Newell's Old Boys
Central Cordoba de Santiago
20 Nov 14:00
San Lorenzo de Almagro
Racing Club
20 Nov 14:00
Talleres
Sarmiento
20 Nov 14:00
Velez Sarsfield
Lanus
24 Nov 14:00
Argentinos Juniors
Barracas Central
24 Nov 14:00
Belgrano
Independiente Rivadavia
24 Nov 14:00
CA Huracan
Boca Juniors
24 Nov 14:00
Central Cordoba de Santiago
Rosario Central
24 Nov 14:00
Deportivo Riestra
Banfield
24 Nov 14:00
Gimnasia LP
Atletico Tucuman
24 Nov 14:00
Godoy Cruz
Velez Sarsfield
24 Nov 14:00
Lanus
Defensa y Justicia
24 Nov 14:00
Newell's Old Boys
Independiente
24 Nov 14:00
Racing Club
Estudiantes de la Plata
24 Nov 14:00
River Plate
San Lorenzo de Almagro
24 Nov 14:00
Sarmiento
Club Atletico Platense
24 Nov 14:00
Tigre
Instituto Cordoba
24 Nov 14:00
Union
Talleres
01 Dec 14:00
Atletico Tucuman
Newell's Old Boys
01 Dec 14:00
Banfield
Lanus
01 Dec 14:00
Barracas Central
Tigre
01 Dec 14:00
Boca Juniors
Gimnasia LP
01 Dec 14:00
Club Atletico Platense
Union
01 Dec 14:00
Defensa y Justicia
Godoy Cruz
01 Dec 14:00
Estudiantes de la Plata
River Plate
01 Dec 14:00
Independiente
Central Cordoba de Santiago
01 Dec 14:00
Independiente Rivadavia
Argentinos Juniors
01 Dec 14:00
Instituto Cordoba
Deportivo Riestra
01 Dec 14:00
Rosario Central
Racing Club
01 Dec 14:00
San Lorenzo de Almagro
Belgrano
01 Dec 14:00
Talleres
CA Huracan
01 Dec 14:00
Velez Sarsfield
Sarmiento
08 Dec 14:00
Argentinos Juniors
San Lorenzo de Almagro
08 Dec 14:00
Belgrano
Estudiantes de la Plata
08 Dec 14:00
CA Huracan
Club Atletico Platense
08 Dec 14:00
Central Cordoba de Santiago
Racing Club
08 Dec 14:00
Deportivo Riestra
Barracas Central
08 Dec 14:00
Gimnasia LP
Talleres
08 Dec 14:00
Godoy Cruz
Banfield
08 Dec 14:00
Independiente
Atletico Tucuman
08 Dec 14:00
Lanus
Instituto Cordoba
08 Dec 14:00
Newell's Old Boys
Boca Juniors
08 Dec 14:00
River Plate
Rosario Central
08 Dec 14:00
Sarmiento
Defensa y Justicia
08 Dec 14:00
Tigre
Independiente Rivadavia
08 Dec 14:00
Union
Velez Sarsfield
15 Dec 14:00
Atletico Tucuman
Central Cordoba de Santiago
15 Dec 14:00
Banfield
Sarmiento
15 Dec 14:00
Barracas Central
Lanus
15 Dec 14:00
Boca Juniors
Independiente
15 Dec 14:00
Club Atletico Platense
Gimnasia LP
15 Dec 14:00
Defensa y Justicia
Union
15 Dec 14:00
Estudiantes de la Plata
Argentinos Juniors
15 Dec 14:00
Independiente Rivadavia
Deportivo Riestra
15 Dec 14:00
Instituto Cordoba
Godoy Cruz
15 Dec 14:00
Racing Club
River Plate
15 Dec 14:00
Rosario Central
Belgrano
15 Dec 14:00
San Lorenzo de Almagro
Tigre
15 Dec 14:00
Talleres
Newell's Old Boys
15 Dec 14:00
Velez Sarsfield
CA Huracan

RESULTS

15 Jun FT
Atletico Tucuman
1
Defensa y Justicia
1
15 Jun FT
CA Huracan
1
Independiente Rivadavia
0
15 Jun FT
Union
2
San Lorenzo de Almagro
1
14 Jun FT
Boca Juniors
1
Velez Sarsfield
0
14 Jun FT
Talleres
2
Club Atletico Platense
1
13 Jun FT
Lanus
2
Racing Club
0
13 Jun FT
Newell's Old Boys
0
Instituto Cordoba
2
13 Jun FT
Sarmiento
2
Estudiantes de la Plata
0
13 Jun FT
Tigre
1
Belgrano
1
13 Jun FT
Deportivo Riestra
2
River Plate
0
12 Jun FT
Gimnasia LP
2
Barracas Central
1
12 Jun FT
Independiente
2
Banfield
1
12 Jun FT
Argentinos Juniors
2
Central Cordoba de Santiago
1
12 Jun FT
Godoy Cruz
1
Rosario Central
1
04 Jun FT
Banfield
2
Newell's Old Boys
0
04 Jun FT
Independiente Rivadavia
0
Union
1
04 Jun FT
Barracas Central
0
CA Huracan
2
03 Jun FT
Defensa y Justicia
0
Independiente
0
03 Jun FT
Estudiantes de la Plata
1
Godoy Cruz
1
03 Jun FT
San Lorenzo de Almagro
0
Sarmiento
1
02 Jun FT
Instituto Cordoba
2
Gimnasia LP
1
02 Jun FT
River Plate
3
Tigre
1
02 Jun FT
Central Cordoba de Santiago
2
Talleres
4
02 Jun FT
Rosario Central
1
Lanus
1
02 Jun FT
Club Atletico Platense
1
Boca Juniors
0
01 Jun FT
Belgrano
1
Argentinos Juniors
0
01 Jun FT
Velez Sarsfield
1
Atletico Tucuman
1
01 Jun FT
Racing Club
1
Deportivo Riestra
0
27 May FT
Atletico Tucuman
1
Club Atletico Platense
1
27 May FT
Union
2
Barracas Central
0
26 May FT
Independiente
1
Velez Sarsfield
1
26 May FT
Gimnasia LP
3
Banfield
0
26 May FT
Sarmiento
0
Independiente Rivadavia
1
26 May FT
CA Huracan
1
Instituto Cordoba
0
25 May FT
Boca Juniors
0
Talleres
0
25 May FT
Newell's Old Boys
1
Defensa y Justicia
0
25 May FT
Argentinos Juniors
1
River Plate
0
24 May FT
Belgrano
2
Central Cordoba de Santiago
1
24 May FT
Lanus
2
Estudiantes de la Plata
1
24 May FT
Tigre
0
Racing Club
4
24 May FT
Deportivo Riestra
0
Rosario Central
2
21 May FT
Velez Sarsfield
1
Newell's Old Boys
0
20 May FT
Racing Club
3
Argentinos Juniors
0
20 May FT
Rosario Central
1
Tigre
1
20 May FT
Estudiantes de la Plata
2
Deportivo Riestra
0
20 May FT
San Lorenzo de Almagro
1
Lanus
1
19 May FT
Central Cordoba de Santiago
2
Boca Juniors
4
19 May FT
Banfield
1
CA Huracan
1
19 May FT
Talleres
2
Atletico Tucuman
0
19 May FT
Club Atletico Platense
0
Independiente
0
19 May FT
Barracas Central
1
Sarmiento
1
18 May FT
Instituto Cordoba
1
Union
1
18 May FT
Defensa y Justicia
1
Gimnasia LP
1
18 May FT
River Plate
3
Belgrano
0
18 May FT
Independiente Rivadavia
0
Godoy Cruz
0
13 May FT
Union
1
Banfield
0
13 May FT
Gimnasia LP
3
Velez Sarsfield
1
12 May FT
Atletico Tucuman
1
Boca Juniors
0
12 May FT
Belgrano
4
Racing Club
4
12 May FT
Lanus
0
Independiente Rivadavia
2
12 May FT
Deportivo Riestra
1
San Lorenzo de Almagro
0
12 May FT
Tigre
0
Estudiantes de la Plata
1
11 May FT
River Plate
3
Central Cordoba de Santiago
0
11 May FT
Independiente
1
Talleres
3
11 May FT
Godoy Cruz
0
Barracas Central
1
11 May FT
CA Huracan
3
Defensa y Justicia
1
10 May FT
Argentinos Juniors
3
Rosario Central
2
10 May FT
Newell's Old Boys
2
Club Atletico Platense
0
10 May FT
Sarmiento
1
Instituto Cordoba
2

results

10 May FT
Sarmiento
1
Instituto Cordoba
2
10 May FT
Argentinos Juniors
3
Rosario Central
2
10 May FT
Newell's Old Boys
2
Club Atletico Platense
0
11 May FT
CA Huracan
3
Defensa y Justicia
1
11 May FT
Godoy Cruz
0
Barracas Central
1
11 May FT
Independiente
1
Talleres
3
11 May FT
River Plate
3
Central Cordoba de Santiago
0
12 May FT
Deportivo Riestra
1
San Lorenzo de Almagro
0
12 May FT
Tigre
0
Estudiantes de la Plata
1
12 May FT
Belgrano
4
Racing Club
4
12 May FT
Lanus
0
Independiente Rivadavia
2
12 May FT
Atletico Tucuman
1
Boca Juniors
0
13 May FT
Gimnasia LP
3
Velez Sarsfield
1
13 May FT
Union
1
Banfield
0
18 May FT
Independiente Rivadavia
0
Godoy Cruz
0
18 May FT
River Plate
3
Belgrano
0
18 May FT
Defensa y Justicia
1
Gimnasia LP
1
18 May FT
Instituto Cordoba
1
Union
1
19 May FT
Barracas Central
1
Sarmiento
1
19 May FT
Club Atletico Platense
0
Independiente
0
19 May FT
Banfield
1
CA Huracan
1
19 May FT
Talleres
2
Atletico Tucuman
0
19 May FT
Central Cordoba de Santiago
2
Boca Juniors
4
20 May FT
Estudiantes de la Plata
2
Deportivo Riestra
0
20 May FT
San Lorenzo de Almagro
1
Lanus
1
20 May FT
Racing Club
3
Argentinos Juniors
0
20 May FT
Rosario Central
1
Tigre
1
21 May FT
Velez Sarsfield
1
Newell's Old Boys
0
24 May FT
Deportivo Riestra
0
Rosario Central
2
24 May FT
Tigre
0
Racing Club
4
24 May FT
Belgrano
2
Central Cordoba de Santiago
1
24 May FT
Lanus
2
Estudiantes de la Plata
1
25 May FT
Argentinos Juniors
1
River Plate
0
25 May FT
Newell's Old Boys
1
Defensa y Justicia
0
25 May FT
Boca Juniors
0
Talleres
0
26 May FT
CA Huracan
1
Instituto Cordoba
0
26 May FT
Sarmiento
0
Independiente Rivadavia
1
26 May FT
Gimnasia LP
3
Banfield
0
26 May FT
Independiente
1
Velez Sarsfield
1
27 May FT
Union
2
Barracas Central
0
27 May FT
Atletico Tucuman
1
Club Atletico Platense
1
01 Jun FT
Racing Club
1
Deportivo Riestra
0
01 Jun FT
Belgrano
1
Argentinos Juniors
0
01 Jun FT
Velez Sarsfield
1
Atletico Tucuman
1
02 Jun FT
Club Atletico Platense
1
Boca Juniors
0
02 Jun FT
Central Cordoba de Santiago
2
Talleres
4
02 Jun FT
Rosario Central
1
Lanus
1
02 Jun FT
Instituto Cordoba
2
Gimnasia LP
1
02 Jun FT
River Plate
3
Tigre
1
03 Jun FT
San Lorenzo de Almagro
0
Sarmiento
1
03 Jun FT
Defensa y Justicia
0
Independiente
0
03 Jun FT
Estudiantes de la Plata
1
Godoy Cruz
1
04 Jun FT
Barracas Central
0
CA Huracan
2
04 Jun FT
Banfield
2
Newell's Old Boys
0
04 Jun FT
Independiente Rivadavia
0
Union
1
12 Jun FT
Godoy Cruz
1
Rosario Central
1
12 Jun FT
Argentinos Juniors
2
Central Cordoba de Santiago
1
12 Jun FT
Gimnasia LP
2
Barracas Central
1
12 Jun FT
Independiente
2
Banfield
1
13 Jun FT
Deportivo Riestra
2
River Plate
0
13 Jun FT
Sarmiento
2
Estudiantes de la Plata
0
13 Jun FT
Tigre
1
Belgrano
1
13 Jun FT
Lanus
2
Racing Club
0
13 Jun FT
Newell's Old Boys
0
Instituto Cordoba
2
14 Jun FT
Boca Juniors
1
Velez Sarsfield
0
14 Jun FT
Talleres
2
Club Atletico Platense
1
15 Jun FT
Union
2
San Lorenzo de Almagro
1
15 Jun FT
CA Huracan
1
Independiente Rivadavia
0
15 Jun FT
Atletico Tucuman
1
Defensa y Justicia
1
#
Team
P
W
D
L
F
A
GD
PTS
1
Talleres
5
4
1
0
11
4
7
13
2
CA Huracan
5
4
1
0
8
2
6
13
3
Union
5
4
1
0
7
2
5
13
4
Racing Club
5
3
1
1
12
6
6
10
5
Gimnasia LP
5
3
1
1
10
5
5
10
6
Instituto Cordoba
5
3
1
1
7
4
3
10
7
River Plate
5
3
0
2
9
4
5
9
8
Argentinos Juniors
5
3
0
2
6
7
-1
9
9
Lanus
5
2
2
1
6
5
1
8
10
Belgrano
5
2
2
1
8
9
-1
8
11
Boca Juniors
5
2
1
2
5
4
1
7
12
Sarmiento
5
2
1
2
5
4
1
7
13
Independiente Rivadavia
5
2
1
2
3
2
1
7
14
Estudiantes de la Plata
5
2
1
2
5
5
0
7
15
Rosario Central
5
1
3
1
7
6
1
6
16
Atletico Tucuman
5
1
3
1
4
5
-1
6
17
Independiente
5
1
3
1
4
5
-1
6
18
Deportivo Riestra
5
2
0
3
3
5
-2
6
19
Newell's Old Boys
5
2
0
3
3
5
-2
6
20
Velez Sarsfield
5
1
2
2
4
6
-2
5
21
Club Atletico Platense
5
1
2
2
3
5
-2
5
22
Banfield
5
1
1
3
4
7
-3
4
23
Barracas Central
5
1
1
3
3
7
-4
4
24
Defensa y Justicia
5
0
3
2
3
6
-3
3
25
Tigre
5
0
2
3
3
10
-7
2
26
San Lorenzo de Almagro
4
0
1
3
2
5
-3
1
27
Godoy Cruz
4
0
3
1
2
3
-1
0
28
Central Cordoba de Santiago
5
0
0
5
6
15
-9
0
  • Next stage
  • Qualification to Europa League Final Stage

Argentina - Primera Division - Oddsbook